Kibice Legii odpowiadają manipulatorom. Ten transparent rozwiewa wątpliwości

foto: Aleksander Jurkiewicz

Kibice Legii Warszawa postanowili zdecydowanie odpowiedzieć na medialne manipulacje, w których oskarżano ich o to, że wygwizdali prezydenta Andrzeja Dudę. Transparent, który wywiesili podczas niedzielnego meczu, jasno daje do zrozumienia wszystkim manipulatorom, co sądzą o nich fani stołecznej drużyny.

Jak już informowaliśmy, kampanię wokół rzekomego wygwizdania prezydenta rozpoczął Tomasz Lis, który dotąd zwykł nazywać kibiców pieszczotliwe „kibolskim bydłem”. „Na Pucharze Polski kibice zgodnie wygwizdali prezydenta Dudę. A jednak coś łączy Lecha i Legię” – napisał na Twitterze.

Jednak według zgodnej opinii kibiców, gwizdy pojawiły się w tzw. strefie neutralnej, gdzie siedziały osoby nie mające nic wspólnego ze zorganizowanym ruchem kibicowskim oraz tzw. „pikniki”. Grupy kibicowskie – zarówno Lecha Poznań, jak i Legii Warszawa – stanowczo zaprzeczyły, jakoby miał cokolwiek wspólnego z gwizdami.

– Oczywiście, że nie gwizdałem na prezydenta, a na naszej trybunie było na tyle głośno, iż w ogóle nie słyszeliśmy tych gwizdów – mówił portalowi niezalezna.pl Radosław Majchrzak, prezes Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań.

–  Jest niemożliwe, żeby kibice w tydzień po pogrzebie Łupaszki gwizdali na prezydenta Dudę – stwierdził z kolei „Pawełek” z grupy Old Fashion Man Club, przedstawiający stanowisko kibiców Legii Warszawa.

Natomiast raper Bzyk złożył Tomaszowi Lisowi bardzo konkretną propozycję. – Niech przyjdzie na mecz i pokaże swoją twarz, to usłyszy, co to są prawdziwe gwizdy – zaproponował.

Swoje stanowisko wobec manipulacji kibice Legii zademonstrowali również w czasie niedzielnego meczu ich drużyny z Piastem Gliwice – wygranego wysoko przez Wojskowych. Na stadionie pojawił się transparent z wszystko mówiącym hasłem:

 

KOD, Nowoczesna, „GW”, Lis, Olejnik i inne ladacznice – dla was nie będzie gwizdów, będą szubienice!

fot. Małgorzata Chłopaśfot. Tomasz Hamrat

foto: Aleksander Jurkiewicz

źródło: niezalezna.pl 

 

Czytaj także: W Sejmiku Dolnośląskim powstał „kartel strachu” – „wszyscy przeciw Prawu i Sprawiedliwości”​

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj