Prezydent Duda : nie wszyscy chcą porozumienia i dialogu

duda.jpg
fot. youtube.com

“To bardzo specyficzna sytuacja, w tych marszach idą politycy, którzy doprowadzili do tej sytuacji” – tak prezydent Andrzej Duda skomentował, podczas wywiadu w programie Polsat News “Prezydenci i Premierzy”, sobotni marsz KOD-u, w którym wzięli udział m.in. politycy Platformy Obywatelskiej.

Gospodyni programu Dorota Gawryluk pytała: “Mówił pan, że będzie prezydentem dialogu, budowania jedności. Dlaczego się nie udało, dlaczego mamy marsze na ulicach, dlaczego jest chaos, dlaczego są problemy z porozumieniem w Polsce”.

– Bo nie wszyscy chcą porozumienia i dialogu – podkreślił prezydent. Odniósł się również do wypowiedzi polityków opozycji. – Niektóre są wręcz kuriozalne, mówiące o tym, że w Polsce nie ma demokracji. Gdyby nie było demokracji, to nie byłoby tych demonstracji.

– Jak ktoś idzie w takiej demonstracji, ta demonstracja idzie spokojnie, nikt jej nie przeszkadza, i mówi że nie ma demokracji – przecież to jest śmieszne – ocenił.

Oczywiście, podczas wywiadu skoncentrowano się na sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego.
– To bardzo specyficzna sytuacja, w tych marszach idą politycy, którzy doprowadzili do tej sytuacji – powiedział prezydent Duda.

–  Mam przekonanie, że próbowano dokonać stoku na TK. Wybranie 5 sędziów w ostatniej chwili, tylko po to by zawłaszczyć te 5 miejsc w TK, i w efekcie jedna opcja miałaby de facto 14 sędziów wybranych w 15-osobowym Trybunale, to naruszenie wszelkich standardów – zauważył prezydent, odnosząc się do zaprzysiężenia 5 sędziów TK przez Sejm poprzedniej kadencji – tłumaczył na antenie Polsat News.

 

Czytaj więcej: Nie dajmy sobie wcisnąć propagandy wstydu w sprawie przyjmowania imigrantów

 

źródło: http://niezalezna.pl/80100-prezydent-ostro-w-wywiadzie-mam-przekonanie-ze-probowano-dokonac-stoku-na-trybunal

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ