Prezydent krytycznie o opozycji

duda on.jpg

Prezydent Andrzej Duda ocenił w niedzielę, że w Polsce nie ma obecnie poważnych polityków, którzy uważają, że Polska powinna opuścić Unię Europejska. Odpowiedział w ten sposób na zarzuty opozycji, która twierdzi, że działania PiS i prezydenta mają na celu wyprowadzenie naszego kraju z europejskiej wspólnoty.

Zarzuty te były powtarzane podczas manifestacji, która odbyła się wczoraj w Warszawie. Organizatorami marszu „Jesteśmy i będziemy w Europie” był Komitet Obrony Demokracji oraz partie opozycyjne. Liczba osób, które wzięły udział w demonstracji, waha się – w zależności od szacunków – od 45 tys. do 240 tys.

Prezydent zarzucił opozycji, że nie szuka dialogu i porozumienia. Podkreślił, że sam usiłuje łączyć wszystkich Polaków. Jako przykłady takich działań wskazał obchody ustanowienia Konstytucji 3 maja, a także Święto Flagi, które obchodzone jest 2 maja.

Andrzej Duda zaznaczył, że Polacy mają korzyści z członkostwa UE. Prezydent przypomniał, że trzeba dbać o interesy Polski na forum europejskim, a to oznacza, że czasem trzeba walczyć o swoje. Jego zdaniem UE to porozumienie państw, które „ucierają” wspólne zdanie.

Czytaj więcej: Gadowski: Pieniądze z powietrza – afera stulecia

źródło: http://online.pl/291-prezydent-krytycznie-o-opozycji

oto: Lukas Plewnia, CC BY-SA 2.0, Flickr

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj