Miejski Konserwator Zabytków do zwolnienia?

wro ii.jpg

Z taką inicjatywą wystąpili właśnie członkowie Wrocławskiego Ruchu Obywatelskiego. „Jeśli Miejska Konserwator Zabytków z całym aparatem urzędniczym, nie potrafi chronić miasta przed deweloperami – to kto powinien? – Pytają aktywiści.

Wniosek o odwołanie Miejskiej Konserwator Zabytków wpłynął do kancelarii prezydenta Wrocławia w piątek. Czym naraziła się miejskim aktywistom Katarzyna Hawrylak – Brzezowska?

„Chcieliśmy zwrócić uwagę na to, że Wrocław o zabytki nie dba wspierając tylko wyselekcjonowane budowle. Pogarsza się stan kolejnych obiektów. Jeśli Miejska Konserwator Zabytków z całym aparatem urzędniczym, nie potrafi chronić miasta przed deweloperami – to kto powinien? – Pytają aktywiści z Wrocławskiego Ruchu Obywatelskiego.

W uzasadnieniu czytamy o trzech sytuacjach, w których zabytkowe obiekty ucierpiały ze względu na bierność służb konserwatorskich. Wymieniono w tym kontekście Zaułek Solny, nadbudowę kamienicy u zbiegu ulic Ruskiej i Kazimierza Wielkiego, a także przygotowywany do wyburzenia elewator zbożowy przy ulicy Rychtalskiej.

„Apelujemy do Prezydenta Rafała Dutkiewicza, który został wybrany na swój urząd przez mieszkańców a nie przez urzędników, o wysłuchanie obywateli, którzy chcą by wrocławskie zabytki były objęte należytą opieką. Obecnie nie zapewnia im tego praca Pani Katarzyny Hawrylak – Brzezowskiej” – czytamy w zakończeniu listu podpisanego przez Marcina Wojtera z Wrocławskiego Ruchu Obywatelskiego.

Czekamy teraz na decyzję prezydenta Rafała Dutkiewicza. Czy przychyli się on do apelu aktywistów? A może stwierdzi, że miejska konserwator dobrze wypełnia swoje obowiązki?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj