Pomoc Grecji tematem spotkania ministrów finansów

grecja.jpg

Udzielenie Grecji dalszej pomocy kredytowej będzie tematem dzisiejszych rozmów ministrów finansów państw strefy euro w Brukseli. Wczoraj grecki parlament przyjął nowy pakiet oszczędnościowy. Jego realizacja jest warunkiem otrzymania przez ten kraj kolejnych transz pomocy od międzynarodowych wierzycieli.

Zaaprobowany pakiet przewiduje m. in. ograniczenie wydatków emerytalnych o 1,8 mld euro. Rozwiązanie zakłada całkowite oszczędności na poziomie 5,4 mld euro.

Przyjęte reformy najprawdopodobniej skłonią państwa strefy euro do uruchomienia dalszego wsparcia kredytowego dla zadłużonej Grecji – ocenia ekonomista, europoseł dr Zbigniew Kuźmiuk.

– To w żaden sposób nie rozwiązuje spraw greckich. Trudno będzie osiągnąć te dodatkowe wpływy budżetowe i w związku z tym dowiemy się za jakiś czas, że różnica pomiędzy tym, co Grecja zadeklarowała, a tym, co osiągnęła w rzeczywistości ponownie jest poważna. (…) To jest – jak się wydaje – ślepy zaułek i wcześniej czy później skończy się to oficjalnym bankructwem Grecji i wypchnięciem tego kraju ze strefy euro – wyjaśnia dr Zbigniew Kuźmiuk.

Do tej pory międzynarodowi wierzyciele przeznaczyli na pomoc Grecji w sumie ponad 300 miliardów euro. Pieniądze te trafiły głównie do europejskiego sektora finansowego, ponieważ dla greckiego budżetu stanowiły jedynie środek spłaty wcześniejszego zadłużenia.

Czytaj więcej: Wałbrzych na skraju bankructwa. Miasto ma gigantyczne długi

źródlo: http://www.radiomaryja.pl/informacje/pomoc-grecji-tematem-spotkania-ministrow-finansow/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj