Nie będzie relokacji uchodźców do Polski

ponton.jpg

Nie będzie planowanej relokacji uchodźców z Włoch do Polski. Nie ma dostępu do ubiegających się o azyl, w związku z czym nie można przeprowadzić odpowiednich procedur sprawdzających. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało w środę, że o przerwanie procesu poprosić miała strona włoska.

Do Polski miało zostać przesiedlonych na razie 100 osób (65 z Grecji, 35 z Włoch). Wcześniej jednak MSWiA chciało zweryfikować ich tożsamość i wiarygodność. Priorytetem resortu jest bezpieczeństwo narodowe i porządek publiczny naszego kraju. Wobec braku kontaktu z tymi osobami, procedury zostały anulowane. W myśl ustaleń z zeszłego roku Polska ma przyjąć ok. 7 tys. migrantów w ciągu 2 lat.

Ministrowie polskiego rządu twierdzą, że trzeba nieść pomoc uchodźcom, ale należy to czynić „na miejscu”, tzn. w Libanie, Turcji i Jordanii, gdzie przebywa najwięcej osób, które uciekły z ogarniętej wojną domową Syrii. Polska przeznaczy środki na zapewnienie warunków dla 6-10 tys. ludzi. przebywających w Libanie.

W 2015 r. do Europy napłynęło 1 mln imigrantów, przede wszystkim z Afryki i Bliskiego Wschodu. Przekraczają Morze Śródziemne i przybywają do Włoch i Grecji. W Europie ubiegają się o status uchodźców, co daje prawo do pobytu. Wywołało to poważny kryzys migracyjny. UE usiłuje rozwiązać problem poprzez wprowadzanie kolejnych regulacji. Kraje europejskiej wspólnoty miałyby solidarnie „dzielić się” migrantami. Jeśli jakieś państwo byłoby temu niechętne, może nie przyjąć uchodźców, ale musi zapłacić 250 tys. euro od osoby. Pieniądze trafią do kraju, który będzie odpowiedzialny za tego migranta.

źródło: online.pl

Czytaj także: Wałbrzych na skraju bankructwa. Miasto ma gigantyczne długi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj