Przemycał Syryjczyków z Rosji do Austrii

146355124212640580553.jpg

 

Policjanci III zarządu CBŚ, tzw. łowcy cieni, zatrzymali 46-letniego Dariusza Z. Mężczyzna był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania przez austriacki wymiar sprawiedliwości. Jest podejrzewany o współudział w organizowaniu przemytu obywateli Syrii do Europy. Mężczyzna czeka teraz na wszczęcie procedury ekstradycyjnej.

Funkcjonariusze CBŚ współpracowali przy tej sprawie z przedstawicielami organów ścigania Austrii. Uzyskali informację, że poszukiwany przez funkcjonariuszy ds. zwalczania handlu ludźmi w Salzburgu 46-letni Dariusz Z. może ukrywać się w Warszawie. Mężczyzna jest podejrzewany o współudział w organizowaniu przemytu uchodźców z Syrii. Proceder realizowany był szlakiem wschodnim poprzez m. in. Rosję, Słowację, Czechy do Austrii. 

„Łowcy cieni” ustalili, że mężczyza może ukrywać się na jednym z warszawskich osiedli. Zorganizowali zasadzkę i zatrzymali poszukiwanego, kiedy opuszczał jeden z bloków na Targówku.

Dariusz Z. nie stawiał oporu. Został przewieziony do prokuratury, a później trafił do sądu. Został tymczasowo aresztowany. Teraz będzie oczekiwał na wszczęcie procedury ekstradycyjnej do Austrii.

fot.: policja.pl

źródło: niezalezna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj