Zakaz zadłużania Wrocławia? Jest projekt uchwały

20160519_120415[1].jpg

Z taką inicjatywą wystąpili dolnośląscy politycy z partii KORWiN. Projekt uchwały autorstwa Roberta Grzechnika zakłada, że tworzenie budżetów miejskich z deficytem zostanie zakazane. Wkrótce rozpocznie się zbiórka podpisów, dzięki czemu dokument trafi pod obrady rady miasta.

Na razie został zaprezentowany wstępny projekt uchwały. Jest on poddawany analizom i sprawdzany przez specjalistów. Członkowie partii KORWiN deklarują, że chcą zaprosić do współpracy przy nim zwłaszcza samorządowców. Wszystko po to, aby końcowy dokument był szczegółowo dopracowany:

– To jest pierwsza taka uchwała w III RP. Widać po Wrocławiu, że jesteśmy zadłużeni na całe dekady. Tymczasem skończą się kadencje obecnych u władzy polityków, a dbać o uregulowanie tych kwestii będą musiały kolejne pokolenia – powiedział nam Robert Grzechnik – prezes okręgu wrocławskiego partii KORWiN, twórca projektu uchwały. – W samym Wrocławiu zadłużenie wynosi kilka miliardów złotych, drugie tyle wynoszą zobowiązania spółek miejskich. Tyle mamy do spłacenia za pomniki pychy, jak ESK 2016 czy World Games 2017.

Politycy partii KORWiN zakładają, że w ciągu najbliższych tygodni uda im się dopracować dokument. Wtedy też rozpocznie się zbiórka podpisów. Aby rada miejska zajęła się projektem uchwały, inicjatywę musi poprzeć pięć tysięcy mieszkańców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj