Przegląd wydarzeń Gazety Obywatelskiej

gazeta obtwayelska 3.jpg

My nie jesteśmy za demokracją elit. Nie będą mnie uczyli demokracji Aleksander Kwaśniewski czy Włodzimierz Cimoszewicz, niech sobie przypomną, jak robili kariery w PZPR. Dla nas autorytetami są panowie Andrzej Gwiazda, Krzysztof Wyszkowski czy Andrzej Kołodziej, którzy za obronę wolności, demokracji ponieśli duże ofiary, zapłacili zdrowiem, więzieniem – Piotr Duda, przewodniczący NSZZ „Solidarność”.

Komisja Europejska oficjalnie zaproponowała krajom niechętnym przyjmowaniu przybyszom z Bliskiego Wschodu, że w zamian za utrzymanie tego „przywileju” będą musiały płacić niemałe pieniądze. Za każdego imigranta, któremu odmówią wjazdu w granicę swojego państwa, będą zmuszone zapłacić aż 250 tys. euro. Warto sobie uświadomić, że aby statystyczny Polak otrzymujący przeciętne wynagrodzenie mógł zarobić równowartość takiej kwoty, musiałby pracować przez ponad 30 lat!

Zagraniczne koncerny stosują w Polsce agresywną optymalizację podatkową na olbrzymią, niespotykaną nigdzie indziej, skalę. Zdaniem Komisji Europejskiej oraz ekspertów podatkowych skutki tego procederu są dla naszego kraju zabójczo kosztowne. Szacuje się, że w ciągu roku tracimy w ten sposób od 30 do nawet 46 miliardów złotych! Jak długo jeszcze będziemy dla zagranicznych firm „Tax-Free Banana Republic”? Czy PiS ma pomysł, jak skutecznie zatrzymać transfer kapitału poza granicę naszego kraju?

Skandynawia to ewidentnie światowy lider wyznaczania granic postępu. Kilka tygodni temu okazało się, że jeśli w Norwegii zabijesz 77 osób i z tego powodu trafisz do więzienia, to możesz liczyć na gigantyczne odszkodowanie finansowe. Teraz w Danii pojawił się pomysł, aby opodatkować czerwone mięso. Powód? – Więcej wegetarian to mniej CO2 w atmosferze Ziemi. Jednym słowem – odjazd!

Wciągu dwóch pierwszych minut swojego programu Monika Olejnika zadała dwa zaskakująca pytania jednemu ze swoich gości. Nie mogła sobie przypomnieć, czy za rządów PO policja biła demonstrantów oraz kto mówił o zleceniu podpalenia budki strażniczej przy rosyjskiej ambasadzie. Trudno uwierzyć, że dziennikarka mogła tego nie wiedzieć, lub o tym zapomniała. Czyżby kłopoty z pamięcią?

 

Wysługując się komunistycznej władzy, skazywali ludzi na kary bezwzględnego więzienia za ulotki, wyzywanie milicjantów czy odmowę służenia w komunistycznym wojsku. Byli współpracownikami bezpieki, dziećmi lub uczniami stalinowskich śledczych, w tym sprawcy zamordowania gen. Fieldorfa „Nila”. Po 1989 r. zamiast wylecieć z sądów na zbity pysk, awansowali do Sądu Najwyższego, który jest dziś w znacznej części absurdalnym skansenem sowieckich kolaborantów.

Każda manifestacja antyrządowa w ostatnich tygodniach przed szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży jest poligonem wojny hybrydowej, okazją do wywołania w Polsce zamieszek – Stanisław Janecki (wSieci).

Rzeczpospolita podała ile osób pracuje w szeroko pojętej administracji i jak zwiększało się w niej zatrudnienie – Ponad 1 mln 75 tys. pracowników administracji to o 12 tys. więcej niż w 2014 r., o 90 tys. więcej niż w 2008 r. i aż o 200 tys. więcej niż przed naszym wejściem do Unii Europejskiej zaledwie 12 lat temu. Dziennik uściśla, że chodzi o urzędników administracji rządowej i samorządowej, funkcjonariuszy służb mundurowych i o wymiar sprawiedliwości.

Czytaj : “Dzisiejszy wyrok nada transparentowi nowego symbolicznego znaczenia” – eksperci komentują wyrok ws kibiców i narodowców

 

 

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ