Komitet Obrony Demokracji tworzy własne media

113.JPG

Na razie KOD obecny jest na przykład na fejsbuku, sporo uwagi działaniom opozycji poswięcają też liberalne media. Teraz komitet chce wystartować z własnym serwisem informacyjnym. W dalszych planach jest także radio i telewizja.

Data uruchomienia serwisu informacyjnego KOD-u jest symboliczna. Wystartuje on bowiem dokładnie 4 czerwca, w rocznicę pierwszych na wpół wolnych wyborów. Będzie to jednocześnie dzień, w którym odbędzie się szykowana od dawna antyrządowa demonstracja. Na temat powstania nowych, opozycyjnych mediów, narosło sporo spekulacji. Tymczasem sami przedstawiciele KOD-u studzą emocje:

„Drodzy KOD-erzy i KOD-erki, w związku z licznymi przekłamaniami po wczorajszej wypowiedzi Mateusza nt naszych mediów, wyjaśniamy – 4 czerwca rusza KOD-owski portal „koduj24.pl”. Szefem portalu będzie Magda Jethon. Radio i tv to plany na przyszłość na tyle odległe, że wszelkie dywagacje są przedwczesne, zarówno co do terminu, jak i personaliów” – czytamy na oficjalnym profilu KOD-u na fejsbuku.

Sprawdziliśmy. Póki co jest to strona, na której znajdują się dane kontaktowe Krzysztofa Łuszczewskiego. Najprawdopodobniej chodzi o byłego dyrektora Radiowej Czwórki, obecnie dyrektora Centrum Rozwoju Radiofonii Cyfrowej Polskiego Radia. Czy on także będzie brał udział w tworzeniu nowych mediów? A może jedynie udostępnił KOD-owi swoją dotychczasową domenę? Telefon podany w formularzu kontaktowym niestety milczy. Wiadomo jednak, że szefową opozycyjnego serwisu będzie inna osoba związana z Polskim Radiem, a konkretnie była dyrektorka radiowej Trójki. Magdalena Jethon, bo o nią chodzi, przez niemal siedem lat szefowała popularnemu programowi Polskiego Radia. Odeszła kilka miesięcy temu za porozumieniem stron.

Foto od lewej: Wikipedia.pl (Wikipedia (Silar) / Wikipedia.pl (Platforma Obywatelska RP) / Wirtualnemedia.pl (Piotr Małecki)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj