Nowa polityczna siła na Dolnym Śląsku?

aaaaaa.png

OK Wrocław, czyli Obywatelska Koalicja Wrocław 2018. Taką nazwę nosi stowarzyszenie, które współtworzy między innymi Katarzyna Obara – Kowalska – radna, która została niedawno wyrzucona z klubu Rafała Dutkiewicza przez brak obecności podczas głosowania nad absolutorium.

Katarzyna Obara – Kowalska lubi zaznaczać swoją niezależność. Była jedyną spośród radnych klubu Rafała Dutkiewicza z Platformą, która otwarcie krytykowała niektóre działania prezydenta Wrocławia. Między innymi zatrudnianie radnych na wysokich stanowiskach, aby móc ich kontrolować. Zakończenie ich współpracy do tej pory wzbudza kontrowersje. Radna twierdzi, że wycięto ją za posiadanie własnego zdania. Oficjalne wyjaśnienie mówi zaś o braku obecności podczas ważnego głosowania.

Katarzyna Obara – Kowalska w publikowanych ostatnio w lokalnych mediach rozmowach unikała jednak odpowiedzi na pytania dotyczące jej politycznej przeszłości. Wspominała tylko, że przez kolejne dwa lata do wyborów samorządowych wiele może się zmienić. Teraz wiemy, że ta zmiana to powstanie nowej politycznej siły. Wiemy, że oprócz Obary – Kowalskiej, będzie ją także współtworzył Michał Górski – do niedawna przewodniczący Nowoczesnej, który odszedł z partii po podpisaniu koalicji przez Rafała Dutkiewicza i Ryszarda Petru.

Wciąż nie wiadomo, kto jeszcze będzie współtworzył Obywatelską Koalicję Wrocław 2018. Być może znajdą się w nim inni członkowie Nowoczesnej, któzy odeszli z partii wraz z Michałem Górskim. W skali Dolnego Śląska możemy mówić nawet o kilkudziesięciu osobach. Czy wsród nich jest Edyta Bochenek, która ustąpiła niedawno ze stanowiska sekretarza partii?

– Nie odeszłam z Nowoczesnej, a jedynie zrezygnowałam z funkcji sekretarza – powiedziała nam Edyta Bochenek z Nowoczesnej. – Dalej jestem członkiem zarządu regionu.

Michał Górski wymienia za to innych, do niedawna prominentnych działaczy dolnośląskiej Nowoczesnej. Wśród nich jest choćby Karolina Trzeciak – Wach (była przewodnicząca wrocławskich struktur partii) czy Radosza Pawlikowskiego (byłego członka zarządu wrocławskiego koła Nowoczesnej). Więcej szczegółów dotyczących nowej politycznej koalicji jej liderzy podadzą podczas jutrzejszej konferencji prasowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj