Kukiz’15 chce monitoringu odbierania polskich dzieci w UE

146063671812355779037.jpg

Kukiz’15 chce powołania w Sejmie stałej komisji ochrony praw obywatelskich w Unii Europejskiej. Komisja miałaby za zadanie monitorować sytuacje, w których dochodzi do bezprawnego odbierania dzieci polskim rodzicom przez instytucje innych państw.

Poseł Tomasz Rzymkowski z ruchu Kukiz’15 krytykuje zachowanie polskich urzędników, którzy – jego zdaniem – nie potrafią skutecznie obronić praw polskich rodziców.

– Państwo polskie, odkąd weszliśmy do Unii Europejskiej, w zasadzie jest bezsilne wobec instytucji innych państw, członków UE, w walce o polskie dzieci – podkreśla poseł Tomasz Rzymkowski.

Roman Poturalski ze Stowarzyszenia Wolne Społeczeństwo zauważa, że polscy rodzice tracą dzieci z uwagi na bardzo szybko rozwijający się system komercjalizacyjnej opieki w wielu krajach zachodnich UE.

– W Unii Europejskiej powstał system komercjalizacyjnej opieki, który wadliwie kształtuje motywacje osób zajmujących się opieką. Zabieranie dzieci, rozdzielanie dzieci od rodzin, jest wynagradzane znacznie szczodrzej niż zapewnianie pomocy rodzinie, zapewnianie opieki. Polskie rodziny są szczególnie dotknięte, ponieważ w wielu wypadkach nie są w stanie bronić swoich dzieci. Nie mają środków finansowych, nie mają pomocy prawnej, nie znają języka i przede wszystkim nie są zintegrowane ze społeczeństwem i nie mogą uzyskać poparcia ze strony osób, które byłyby zdolne do kształtowania prawidłowego działania sądu –  mówi Roman Poturalski.

Eksperci zwracają uwagę na niepokojące dane m.in. z Niemiec. Tylko w 2014 r. zostało tam odebranych z rodzin ok. 50 tys. dzieci. 10 proc. z nich to obcokrajowcy, w tym Polacy.

źródło: radiomaryja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj