MON: Przygotowania do szczytu NATO idą zgodnie z planem

20151201_151201-warsaw-summit-logo.jpg

Nie ma żadnych zagrożeń, jeśli chodzi o organizację szczytu NATO w Warszawie. Wszystkie przygotowania idą zgodnie z harmonogramem – powiedział rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej Bartłomiej Misiewicz.

Przedstawiciele wojska, a także resortu obrony przedstawili stan prac przed przyjazdem do Polski sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga. 

Rzecznik resortu obrony Bartłomiej Misiewicz poinformował, że minister obrony narodowej Antoni Macierewicz powołał specjalny zespół, który zajmuje się przygotowaniem szczytu. Zwrócił także uwagę na współpracę rządu i prezydenta w tej sprawie.

– Udało się dzięki ministrowi obrony narodowej, dzięki wsparciu rządu, parlamentu i pana prezydenta wprowadzić specustawę tak, aby móc wyłonić poszczególne firmy, konsorcja, które ten szczyt mają przygotowywać, oczywiście pod nadzorem kwatery głównej i ministerstwa obrony, poszczególnych resortów i służb. To wszystko nie było przygotowane, nie mówiąc już oczywiście o zagwarantowaniu środków w budżecie. Na dzień dzisiejszy nie ma żadnych zagrożeń, jeżeli chodzi o organizację szczytu. Wszystko idzie zgodnie z planem – powiedział Bartłomiej Misiewicz.

Płk Artur Wiliński, który jest szefem zespołu, podkreślił, że jest to największe przedsięwzięcie pod względem ilości uczestników, delegacji, zaangażowanych ludzi i środków w historii Sojuszu.

– Przyjeżdża do Polski, do Warszawy, 28 delegacji państw członkowskich NATO, na chwilę obecną 26 delegacji państw partnerskich, oprócz tego delegacje Unii Europejskiej, ONZ-u, Banku Światowego i oczywiście delegacja Kwatery Głównej NATO – wskazywał płk Artur Wiliński.

Organizatorem lipcowego szczytu jest kwatera Główna NATO. Polska występuje w roli państwa goszczącego. Szczyt Sojuszu odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

źródło: radiomaryja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj