PG otrzymał wniosek ws. delegalizacji Komunistycznej Partii Polski

Logo_Polish_Communist_Party_(2002).png

Wniosek o delegalizację Komunistycznej Partii Polski trafił do Prokuratora Generalnego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Pismo wystosowało Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie.

Sprawa dotyczy delegalizacji Komunistycznej Partii Polski wpisanej 4 września 2002 roku do rejestru partii politycznych przez Sąd Okręgowy w Warszawie.

Dr Jerzy Bukowski, rzecznik POKiN, podkreśla, że skandalem w niepodległej Polsce jest funkcjonowanie partii komunistycznej.

– Partia, która ma w swej nazwie „komunistyczna”, która używa jako swoich symboli sierpa i młota, która wreszcie na swojej stronie internetowej w statucie ma zapis, że: szczęście ludzkości będzie na ziemi powszechne tylko wtedy, kiedy zwycięży komunizm, i publikuje m.in. ws. zbrodni katyńskiej tzw. raport Burdenki, czyli sowiecką wersję zdarzeń (jakoby to Niemcy wymordowali Polaków) – ta partia w dalszym ciągu w Polsce istnieje. Nie wyobrażam sobie, żeby najwyższe władze niepodległego państwa pozwalały na istnienie partii, która pozostaje w jawnej sprzeczności z art. 13 Konstytucji RP, zakazującym propagowania ideologii komunistycznej, faszystowskiej, nazistowskiej – zwraca uwagę dr Jerzy Bukowski.

Delegalizacji partii może dokonać Trybunał Konstytucyjny stwierdzając, że cele lub działalność partii stoją w sprzeczności z ustawą zasadniczą.

źródło: radiomaryja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj