Dziś święto Weterana Działań poza Granicami Kraju

mon_8.png

W obchodach uroczystości wezmą udział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz i szef resortu spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak.

Uroczystości główne odbędą się o godzinie 12:00 przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. W samo południe odczytany zostanie Apel Pamięci, zostaną złożone wieńce, a weterani otrzymają tytuły honorowe i odznaczenia. Około godziny 13:30 rozpocznie się przemarsz na Stare Miasto. W Arkadach Kubickiego z weteranami spotkają się Antoni Macierewicz i Mariusz Błaszczak.

W godzinach od 14:00 do 18:00 na Placu Piłsudskiego zorganizowany zostanie Piknik Weterana, podczas którego zaprezentowany zostanie sprzęt i wyposażenie żołnierzy WP, funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu oraz wystawy okolicznościowe i występy artystyczne orkiestr wojskowych i zespołów wokalnych.

Podwójne święto

Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa ustanowiony został przez Sejm w 2011 roku. Święto obchodzone jest 29 maja od 2012 roku. Uroczystość połączona jest z obchodami odbywającego się w tym samym dniu Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ, które obchodzone jest od 2002 roku.

fot. facebook.com/DPIMON
źródło: mon.gov.pl/ Telewizja Republika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj