Kukiz: Rzepliński nie ma dobrej woli

kukiz.png

Poseł skomentował ujawnione przez wPolityce.pl stanowisko polskiego rządu.

Stanisław Janecki na portalu wPolityce.pl ujawnił treść stanowiska polskiego rządu, które Beata Szydło przekazała Fransowi Timmermansowi.

„PiS uległo naciskowi KE. Fakt że w stanowisku padają słowa „polska strona zobowiązuje się” świadczy o kapitulacji rządu. KE nie powinna być tu w ogóle traktowana jak strona! To nasza wewnętrzna sprawa i smuci to, że propozycje rządu poznają jako pierwsi eurobiurokraci, a dopiero potem Obywatele

– pisze Kukiz.

Lider Kukiz’15 widzi pozytywne aspekty tego stanowiska, ale dostrzega też problem w osobie prezesa Rzeplińskiego.

„Pozytywne w tym stanowisku jest to, że w końcu po pół roku widać wolę ustępstw. Ale Rzepliński nie ma dobrej woli, więc pewnie nie dopuści do orzekania sędziów PiS-u i dalej się będą bawić. A trzeba to jak najszybciej zamknąć. W cieniu sporu o TK znikają najważniejsze problemy – wysokie podatki, rosnąca emigracja, roszczenia grup zawodowych (np. pielęgniarki), etc.” – pisze Kukiz.

Piosenkarz pisze też o postulatach swojego ruchu.

„Tylko poprawki @Kukiz15 trwale odpartyjnią TK przez wybór większością 2/3, nie rozciągają tez procesu na 3 lata ( bo PiS chce dopuszczać sędziów w ramach wakatów) a wg naszych poprawek od razu przez poszerzenie składu do 18” – czytamy.

fot.: YouTube.com

źródło: stefczyk.info

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj