Prezydent Duda: Współczesny mężczyzna powinien być odpowiedzialny, gotowy do ochrony rodziny i ojczyzny

duda_205.jpg

W niedzielę odbyła się pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich. To kontynuacja tradycji zapoczątkowanej w 1947 roku. Do pielgrzymów list napisał prezydent Andrzej Duda.

 

„Współczesny mężczyzna powinien być odpowiedzialny; gotowy do ochrony, wspierania rodziny i ojczyzny, stający po stronie wolności i sprawiedliwości, słabszych i potrzebujących pomocy” – czytamy w liście.

List odczytał ks. porucznik Marcin Janocha. Duda wskazuje w nim dodatkowo, że w dobie przemian społecznych i kulturowych „coraz częściej pada pytanie o tożsamość współczesnego mężczyzny i jego rolę w społeczeństwie”.

„Sądzę, że odpowiedź brzmi: przede wszystkim powinien być odpowiedzialny, zawsze gotowy, by chronić i wspierać rodzinę, lokalną społeczność, a wreszcie ojczyznę; odważnie i konsekwentnie stawać po stronie wolności i sprawiedliwości, po stronie słabszych i potrzebujących pomocy” – pisze prezydent Duda. „Jestem przekonany, że tu, w sanktuarium Matki Bożej Miłości i Sprawiedliwości Społecznej, wszystkie te treści dobrze rozumiane, że tworzą razem spójny obraz tego, jak być dzisiaj synem, mężem, ojcem; jak być Polakiem i obywatelem” – dodaje.

Prezydent zauważył też, że męska pielgrzymka do Piekar Śląskich jest wyjątkowym wydarzeniem, w którym mężczyźni z całej Polski modlą się do Boga za wstawiennictwem Matki Bożej Piekarskiej prosząc w intencji swoich rodzin, bliskich, pracy, Ojczyzny. Jak dodał Prezydent, pielgrzymka obrazuje „żywą religijność i przywiązanie do wartości, na których została zbudowana polska kultura i tożsamość, z których wyrasta wszystko, co w polskiej historii najpiękniejsze, najwznioślejsze i najtrwalsze – i dlatego jest motywem nadziei na dobrą przyszłość naszej narodowej wspólnoty”.

fot.twitter@prezydentpl

źródło: telewizjarepublika.pl/fronda.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj