Radny Michał Piechel napisał list do osób niepełnosprawnych

michał Piechel.jpg

Szanowni Państwo

Osoby niepełnosprawne i ich środowisko cenią sobie zmiany, które zaszły we Wrocławiu dla poprawy życia osób niepełnosprawnych w naszym mieście. Na pewno wiele zmieniło się na lepsze, jednak są jeszcze przestrzenie (obszary), które wymagają naprawy lub poprawy. Do takich przestrzeni zaliczyć należy również komunikację miejską we Wrocławiu, jej układ komunikacyjny oraz urbanistykę i wykonawstwo ulic i ciągów pieszych, w tym przystanków tramwajowych i autobusowych. Rynek i jego najbliższe okolice są już nawet wizytówką Wrocławia w zakresie funkcjonowania osób niepełnosprawnych w mieście, jednak im dalej od Rynku, że nie wspomnę już o peryferiach miasta tym gorzej, a właściwie, to prawie nie robi się wystarczająco przyjaźnie dla osób niepełnosprawnych, aby wspomóc ich życie i codzienne życie ich rodzin, które też zaangażowane na co dzień w ich życie, a spotykają się z licznymi barierami. Rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym i osoby niepełnosprawne mieszkają tam, gdzie mieszkają i wydaje się im, że prawie o nich zapomniano, a też są pełnoprawnymi (chociaż niepełnosprawnymi) obywatelami naszego miasta.

Szanowni Państwo

Zwracam się z serdeczną prośbą do Państwa o wskazanie miejsc we Wrocławiu, które, Waszym zdaniem, są niedostosowane oraz wskazanie nowych inwestycji, które wymagają poprawek w celu poprawy dostępności dla osób niepełnosprawnych. Ja ze swojej strony będę starał się zapoznać Pana Prezydenta z Państwa wnioskami.

Wrocław jest naszym wspólnym domem, w którym każdy z nas ma prawo mieszkać pełnią życia. Pragnę być aktywnym radnym w Radzie Miejskiej Wrocławia, któremu leży na sercu dobro każdego wrocławianina, a szczególnie osób niepełnosprawnych. Wyznaję zasadę, że osoba publiczna została ustanowiona przez mieszkańców i dla mieszkańców.

                                                                                                              

Państwa pismo, ze wskazanymi miejscami, proszę kierować na mój adres e-mailowy do dnia 30 czerwca: michal.piechel@gmail.com lub  michal.piechel@rada.wroc.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj