Polska na liście wrogów Rosji

russia_16.jpg

Polska znalazła się na czwartym miejscu na liście najbardziej wrogo nastawionych wobec Rosji państw – wynika z sondażu przeprowadzonego przez Centrum Analityczne Jurija Lewady. Badania wykazują, że za największego wroga Rosji obywatele tego kraju uważają Stany Zjednoczone, zaś za największego przyjaciela Białoruś.

Rosjanie mieli w badaniu wskazać państwo, które w ich ocenie ma najbardziej wrogi stosunek do ich kraju. Najczęściej wymienianym państwem okazały się Stany Zjednoczone. Tak wskazało aż 72 proc. respondentów. Na drugim miejscu z wynikiem 48 proc. znalazła się Ukraina, na trzecim – Turcja (29 proc.). 24 proc. Rosjan uważa, że wrogim ich państwo krajem jest Polska.

Na kolejnych miejscach znalazły się: Łotwa (23 proc.), Litwa (23 proc.), Niemcy (19 proc.), Wielka Brytania (18 proc.), Estonia (16 proc.) i Gruzja (10 proc.).

Obywatele Rosji zapytani zostali także o największych przyjaciół ich kraju. Tu najwięcej respondentów wymieniło Białoruś. Taką opinię wyraziło 50 proc. pytanych. Kolejne miejsca należą do Kazachstanu (39 proc.) i Chin (34 proc.).

Na liście przyjaciół Rosji nalazły się także Indie (18 proc.), Armenia (13 proc.), Kuba (10 proc.), Syria (10 proc.), Uzbekistan (9 proc.), Azerbejdżan (7 proc.), Kirgistan (7 proc.).

źródło: telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ