Dziwne zachowanie Kwaśniewskiego na marszu KOD

Bez tytułu.png

Aleksander Kwaśniewski wziął udział w marszu Komitetu Obrony Demokracji. Były prezydent, który znany jest z tego, że potrafi zaskoczyć dziwnym zachowaniem, nie zawiódł i tym razem. Ni z tego, ni z owego… postanowił sobie potańczyć.

Sobotni marsz KOD-u frekwencją nie poraził. Jak już informowaliśmy, według danych policji, wzięło w nim udział 10 tysięcy osób. Było za to komicznie. I to za sprawą jednego z głównych demonstrantów – Aleksandra Kwaśniewskiego, który szedł na czele marszu razem z Mateuszem Kijowskim i Bronisławem Komorowskim.

W pewnym momencie były prezydent zachował się dość, hmm, oryginalnie. Kiedy gdzieś w tle zabrzmiała muzyka, Aleksander Kwaśniewski zaczął natychmiast… podrygiwać w jej rytm i wymachiwać rękami.

Rzecz jasna, nie uszło to uwadze internautów.

Kwaśniewski w czasie demonstracji postanowił również przemówić. – My byliśmy nie tylko pionierami, ale także wzięliśmy na siebie ryzyko i koszty. (…) My naprawdę nie wiedzieliśmy, jak to się skończy, ale wiedzieliśmy, że trzeba iść drogą wolności – oświadczył. –Szliśmy z różnych stron, mając różne doświadczenia i różne oczekiwania, ale podstawowe wartości tworzyły szanse na dialog, kompromis i to wspólnie osiągnęliśmy – dodał, a następnie zaapelował, aby pomyśleć i podziękować ludziom, którzy byli „wielkimi ojcami tej przemiany”.

 

Pomyślmy o Tadeuszu Mazowieckim, o Bronisławie Geremku, o Jacku Kuroniu, o Władysławie Bartoszewskim. (…) Pomyślmy o takich ludziach jak Józef Oleksy

– powiedział Kwaśniewski, według którego ostatni z wymienionych, to „człowieka, który od początku tworzył demokrację”.

fot. youtube.com

źródło: niezalezna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj