Przegląd wydarzeń gazety Obywatelskiej

gazeta obywatelska4.jpg
Nie mam co do tego żadnych wątpliwości – zamiast życzyć UE spektakularnego upadku poprzedzonego wieloletnimi konwulsjami, lepiej zmienić ją od środka! Do wymiany jest niemal cała brukselska elita, której głównym zadaniem jest dziś karcenie demokratycznie wybranych rządów oraz szerzenie skrajnej poprawności politycznej przesłaniającej zdrowy rozsądek. Jeśli uda się nam – obywatelom Europy – odsunąć Junckera, Schulza i Tuska od władzy, to stworzenie nowej UE jest całkiem realne – Viktor Orban.

Wygląda na to, że Duńczycy idą po rozum do głowy. Powoli zaczęło do nich docierać, że koszty „zielonej energii” są zbyt wysokie, a jej produkcja jest najzwyczajniej w świecie nieopłacalna. Rząd w Kopenhadze właśnie podjął decyzję o rezygnacji z budowy pięciu nowych farm wiatrowych o łącznej mocy 350 MW (około 180-200 wiatraków), uznając ten projekt za zbyt kosztowny.

 

Tygodnik „Der Spiegel” ujawnił tajny raport niemieckiego ministerstwa finansów na temat kosztów utrzymania nowych azylantów. Okazuje się, że do 2020 roku niemieccy podatnicy będzą musieli wyłożyć na poczet świadczeń socjalnych, kursów językowych oraz integracji przybyszów aż 93 miliardy euro. Taka kwota może być zabójcza nawet dla takiej gospodarki jak niemiecka. Nie powinno nas zatem dziwić, że rząd Angeli Merkel tak bardzo nalega na przyjęcie przez UE nowych zasad dotyczących relokacji.

Na Warszawskich Targach Książki swoje książki promował Tomasz Turowski, były jezuita i agent wywiadu PRL w Watykanie, kiedy papieżem był Jan Paweł II. Opozycjoniści, Adam Borowski i Piotr Jegliński, którego eks-jezuita rozpracowywał w Paryżu, postanowili przypomnieć Turowskiemu o jego niechlubnej przeszłości. Gdy autor podpisywał książki, zapytali go, co robił 13 maja 1981 r., kiedy miał miejsce zamach na papieża Jana Pawła II. Wyraźnie zdenerwowany Turowski nie odpowiedział i pospiesznie wyszedł ze spotkania.
 

Minister Sprawiedliwości szykuje projekt ustawy przewidującej konfiskatę majątku należącego do przestępców. Gangsterzy i aferzyści, którzy nie będą potrafili wskazać przed sądem legalnych źródeł pochodzenia posiadanego majątku nabytego na pięć lat przed popełnieniem przestępstwa i pięć lat po jego dokonaniu, z mocy prawa zostaną z niczym. Wszystko przepadnie na rzecz Skarbu Państwa. Ciekawe jak do tego projektu podejdzie Trybunał Konstytucyjny? Czy uzna proponowaną ustawę za sprzeczną z Konstytucją?

Uprawiana przez podmioty z kapitałem zagranicznym tzw. „optymalizacja podatkowa” ma dla naszego kraju druzgocące skutki. Luka w podatku dochodowym od firm i przedsiębiorstw w czasach rządów PO-PSL z roku na rok była coraz większa. Zagraniczne korporacje osiągały w Polsce coraz większe przychody, ale płaciły naszemu fiskusowi coraz mniejsze podatki. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy była bezsilność urzędników skarbowych i decyzjami poprzedniej ekipy rządowej. Zgodnie z oficjalnymi statystykami – 500 największych firm z kapitałem zagranicznym, które w latach 2011-2013 działały na terytorium Polski, odprowadziło ponad dwa razy mniej podatku CIT niż 500 największych firm z polskim kapitałem
 
 
.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj