Prezydent: Nie podgrzewajmy sporów.

da6cd90ff4154a67149976ff9f5139f8.jpg

Prezydent Andrzej Duda zwrócił się z apelem do wszystkich uczestników posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, aby w związku ze szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży „zachować nieco wstrzemięźliwości”, nie prowokować i nie podgrzewać politycznych sporów.

 – Zwróciłem, się z takim apelem, jako Prezydent Rzeczypospolitej, aby zachować kulturę polityczną. Spór jest pewną naturą demokracji, ale chodzi o to, aby przez ten czas, kiedy zbliżamy się do tych wielkich wydarzeń międzynarodowych, kiedy ważna jest kwestia wizerunku naszego kraju na zewnątrz, ale również bezpieczeństwa wewnętrznego, zachować wstrzemięźliwość na scenie politycznej – powiedział dziś Andrzej Duda po posiedzeniu RBN.

Wyraził jednocześnie nadzieję, że „poważni politycy” tę prośbę potraktują poważnie.

 Prezydent przyznał, że scena polityczna jest zgodna w sprawie wzmocnienia wschodniej flanki NATO i obecności wojsk sojuszniczych w Polsce, a dyskusje i wątpliwości dotyczą tylko kwestii szczegółowych.

Andrzej Duda poinformował także, że członkowie RBN zostali zapoznani ze stanem negocjacji związanych ze szczytem NATO. Dodał, że rozmowa dotyczyła też kwestii bezpieczeństwa związanych z przeprowadzeniem szczytu i Światowych Dni Młodzieży.

fot. youtube.com

źródło: niezalezna.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj