Niemcy: muzułmanie nadal „bawią się” kobietami

emigranci.jpg

W Niemczech kobiety nadal mogą być narażone na bezceremonialne „awanse” ze strony islamskiej młodzieży.

W sobotę, 14 maja świadek sfilmował zdarzenie na festiwalu „bogactwa kulturowego” w berlińskiej dzielnicy Kreuzberg – poinformował portal Berliner Zeitung.

To ten świadek powiadomił o zdarzeniu policję, która zatrzymała trzech sprawców, w tym 14– i 17-letnich Turków.

Policja oficjalnie dziwi się, że ofiary nie zgłosiły ataku osobiście. Może nie chciały narażać się na konfrontację ze sprawcami przed sądem – jak to ma miejsce w Kolonii?

Strach i mataczenie

„Rozprawy kolońskie” kończą się odstąpieniem od oskarżenia lub odrzuceniem skargi o przemoc seksualną. Z kolei skradzione kobietom telefony także nie są dla sądu wystarczającym dowodem – oskarżeni zgodnie stwierdzają, że kupili je pokątnie. Ofiara, podając swoje dane osobowe, przedstawia się sprawcy.

Zmienił się „narodowy poczet” sprawców. O ile jeszcze w lutym prasa informowała, że zatrzymano blisko 100 podejrzanych, – głównie Syryjczyków – o tyle przed sądem stają pochodzący z Maghrebu. Żadnych „uchodźców” wśród nich oczywiście nie ma. Same „nielegały”!

Ataki wciąż trwają

W sobotni wieczór 14 maja, około godziny siódmej bawiące się na „festiwalu kultur” 17-latka i jej przyjaciółka zostały otoczone i natarczywie nagabywane przez tłum mężczyzn. Tańczące nie reagowały na zaczepki ze strony muzułmanów, a ci przeszli do czynów, czyli typowych dla świata islamu zabaw z kobietami. Otaczanie, molestowanie, okradanie.

Jak zeznał świadek zdarzenia – jedna z dziewcząt została pochwycona od tyłu i powalona na ziemię. Na koniec muzułmanie zabrali z jej kurtki telefon.

Berlińska policja dostrzegła podobieństwa z atakami w Noc Sylwestrową i zarazem podejrzewa, że ich liczba mogła być znaczna.

We wtorek 17 maja agencja DPA poinformowała o ośmiu zgłoszeniach ze strony atakowanych kobiet. Według rzecznika berlińskiej policji Thomasa Neuendorfa ofiary seksualnych ataków zgodnie opisuja sprawców jako „młodych mężczyzn o południowym wyglądzie”.

Ataki miały miejsce każdego dnia trwającego od piątku do poniedziałku 16 maja festiwalu.

autor:  Waldemar Antkowiak

źródło: gazeta Obywatelska

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ