Tonący Sorosa się chwyta? Fundusz wspierany przez miliardera kupił akcje Agory

maxresdefault.jpg

 

Fundusz MDIF finansowany przez miliardera i spekulanta George’a Sorosa kupił 11,2 proc. udziałów Agory, wydawcy „Gazety Wyborczej”. Co ciekawe, informacja o przejęciu akcji Agory przez MDIF Media Holdings została przekazana z trzydniowym opóźnieniem.

O transakcji powiadamia portal wirtualnemedia.pl. Wspierany przez Sorosa fundusz kupił akcje Agory od inwestorów finansowych spółki, m.in. PTE PZU, Nationale Nederlanden PTE i Aegon PTE. Jak piszą wirtualnemedia.pl – w pierwszym kwartale 2016 r. Agora zanotowała 5,6 mln zł straty netto wobec 1,3 mln zł zysku przed rokiem.

Dlaczego o kupnie akcji poinformowano z trzydniowym opóźnieniem? Agora w komunikacie giełdowym wyjaśnia: 

 

Opóźnienie przekazania powyższej informacji poufnej było uzasadnione z uwagi na fakt, iż przekazanie jej w tamtym czasie do publicznej wiadomości mogłoby wpłynąć na przebieg negocjacji i tym samym naruszyć słuszny interes Spółki lub mogłoby w nieuzasadniony sposób wpływać na ocenę sytuacji i decyzje obecnych lub potencjalnych Akcjonariuszy Spółki.

Soros to kontrowersyjny amerykański miliarder pochodzenia węgiersko-żydowskiego, zaciekły krytyk George’a Busha i republikanów oraz zwolennik Baracka Obamy. Dorobił się fortuny na spekulacjach finansowych, często w krajach azjatyckich. Premier Malezji za spowodowane spekulacjami załamanie w tym kraju nazwał Sorosa „zbrodniarzem”.

W Polsce poprzez Instytut Społeczeństwa Otwartego miliarder finansuje działalność Fundacji im. Stefana Batorego, z którą związani są tacy ludzie jak Jan Krzysztof Bielecki, Bogdan Borusewicz, Andrzej Olechowski, Hanna Suchocka, Aleksander Smolar czy znany ze wściekłych ataków na PiS politolog Radosław Markowski.

W innych krajach, jak np. w Irlandii, Soros przeznaczał ogromne sumy na organizacje promujące aborcję.

W 2012 r. prezydent Bronisław Komorowski odznaczył George’a Sorosa Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Zasługi. To drugie najwyższe odznaczenie przyznawane przez RP cudzoziemcom.

W roku 2000 „Gazeta Wyborcza” wyróżniła George’a Sorosa tytułem Człowieka Roku. Laudację na cześć laureata wygłosił minister spraw zagranicznych prof. Bronisław Geremek. Soros był wielokrotnym uczestnikiem spotkań Klubu Bilderberg.

fot.: youtube.com

źródło: niezalezna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj