Karta Dużej Rodziny: resort pracy zapowiada „nowe otwarcie”

22eb0fb732504a2183ea422758ef383c.jpg

Trzy nowe firmy dołączyły do programu Karty Dużej Rodziny, a kolejne dwie rozszerzyły swoją ofertę. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zapowiada, że program czeka „nowe otwarcie”, zapewniając, że w nowej odsłonie ma być lepiej dopasowany do potrzeb rodzin i oferować jeszcze więcej zniżek.

W Centrum Szkoleniowym Carrefour „Smak Kariery”, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska podpisała umowy o współpracy w ramach Karty Dużej Rodziny z kolejnymi partnerami programu. Dołączyły do niego nowe firmy: Orange Polska S.A., Martes Sport Sp. z o.o. oraz Europejska Karta Młodzieżowa EURO 26. Dotychczasowi partnerzy: Carrefour i Energa Obrót S.A. poszerzyły swoją ofertę dla rodzin objętych programem.

Zniżki na akcesoria sportowe, opłaty na energię elektryczną, usługi telekomunikacyjne, zakupy spożywcze czy łatwiejszy dostęp do rekreacji – to tylko niektóre z udogodnień dla rodzin wielodzietnych oferowane przez partnerów Karty Dużej Rodziny. Ma być to pierwszy krok w nowym otwarciu programu.

Karta Dużej Rodziny to ważny instrument uzupełniający politykę rodzinną. Zniżki dla jej posiadaczy pozwalają na odciążenie rodzin wielodzietnych, których wydatki m.in. na artykuły spożywcze pochłaniają dużą część domowego budżetu” – powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Według planów rządu, Program Karta Dużej Rodziny czekają zmiany: zostanie uruchomiona specjalna aplikacja mobilna: „KDR na smartfonie”, dzięki której, aby skorzystać ze zniżki, będzie wystarczało tylko okazanie karty w telefonie. Dodatkowo, dzięki funkcji geolokalizacji, posiadacz karty będzie mógł szybko sprawdzić w aplikacji, gdzie w pobliżu może skorzystać ze zniżek.

Jak powiedziała minister Elżbieta Rafalska: „Dzisiaj wydaliśmy dokładnie półtora milionową Kartę Dużej Rodziny. Widzimy spore zainteresowanie rodzin, dlatego chcemy, aby korzystanie z programu stało się jeszcze bardziej wygodne. Po wdrożeniu Programu »Rodzina 500 plus« mamy bardzo dobre doświadczenia ze składaniem wniosków drogą elektroniczną. To będzie również celem we wdrażaniu Programu Karty Dużej Rodziny. Chcemy stworzyć aplikację, która ułatwi korzystanie z ulg. W planach jest również intensywna kampania informacyjno-promocyjna, która zachęci partnerów i rodziny wielodzietnie do korzystania z systemu zniżek.

Program Karta Dużej Rodziny został uruchomiony w połowie 2014 r. W jego ramach rodziny z co najmniej trójką dzieci mogą korzystać z oferty zniżek w ponad 11 tys. miejscach, zgłoszonych przez ponad tysiąc firm i instytucji. Do tej pory wydano 1,5 mln kart.

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód. W sumie ulgi honoruje już ponad 1,1 tys. firm i instytucji i prawie 11 tys. miejsc w całej Polsce.

fot.: youtube.com

źródło: wgospodarce.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ