„KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik i inne ladacznice…”. Nie będzie śledztwa ws. transparentu

transparent.jpg

Prokuratura podjęła decyzję o niewszczynaniu śledztwa ws, transparentu, który podczas meczu Legii Warszawa z Piastem Gliwice pojawił się na tzw. żylecie – informuje Radio ZET. W ocenie biegłych napis „KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik i inne ladacznice – dla was nie będzie gwizdów, będą szubienice” nie był groźbą.

Podczas majowego meczu rozgrywanego w Warszawie przy ul. Łazienkowskiej, na trybunach pojawił się transparent z napisem: „KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik i inne ladacznice – dla Was nie będzie gwizdów, będą szubienice”. Zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez kibiców Legii złożyli posłowie partii Ryszarda Petru. 

Jak poinformowało Radio ZET, nie będzie śledztwa w tej sprawie. W ocenie prokuratorów transparent stanowił polemikę do sprawy wygwizdania prezydenta Andrzej Dudy podczas finału Pucharu Polski.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Michał Dziekański w rozmowie z rozgłośnią poinformował, że „prokurator uznał, że nie doszło do aktu przemocy, a treść baneru nie stanowi czynu zabronionego w myśl Kodeksu Postępowania Karnego”.

źródło: http://telewizjarepublika.pl/quotkod-nowoczesna-gw-lis-olejnik-i-inne-ladacznicequot-nie-bedzie-sledztwa-ws-transparentu,34454.html

Foto:  Małgorzata Chłopaś

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ