Legnica: W kościele św. Jacka wystawiona będzie relikwia!

źródło: youtube

2 lipca o godz. 12.00. odbędzie się uroczystość wprowadzenia do kościoła św. Jacka na legnickim Zakaczawiu Relikwii Ciała Pańskiego. Przewodniczył jej będzie biskup Zbigniew Kiernikowski.
Przygotowanie relikwii do ekspozycji legnickiej Kurii Biskupiej nakazała Stolica Apostolska. Od tego dnia wierni będą mogli oddawać cześć relikwii.

Przypomnijmy. W kwietniu Legnicka Kuria Biskupia ogłosiła, że w kościele św. Jacka doszło do wydarzenia o znamionach cudu eucharystycznego. Dojść miało do niego w 2013 roku podczas bożonarodzeniowej mszy. Odprawiający ją ksiądz upuścił na podłogę hostię. Włożona do wody nie rozpuściła się, ale pojawiła się na niej krwawa plama.

Biegli z Zakładu Medycyny Sądowej w Szczecinie odnaleźli na niej fragmenty ludzkiego DNA. Wcześniej sprawą zajmowali się naukowcy z Wrocławia. Oni jednak w materiałach nie znaleźli materiałów pochodzenia ludzkiego.

Kuria powołała specjalną komisję, która zdarzenie w kościele na legnickim Zakaczawiu w tajemnicy badała ponad dwa lata. O tym, czy był to faktycznie cud, ostatecznie orzeknie Watykan. Na decyzję możemy jednak poczekać wiele lat.

Póki co w kościele św. Jacka wystawiona zostanie relikwia, a parafia będzie prowadzić specjalną księgę do której będą wpisywane na przykład przypadki cudownych uzdrowień.

Źródło: http://fakty.lca.pl/legnica,news,59628,W_kosciele_sw_Jacka_wystawiona_bedzie_relikwia.html

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ