Młodzi w hołdzie wielkiemu rotmistrzowi Pileckiemu

146590791412879781854.jpg

Witold Pilecki został uznany przez brytyjskiego historyka Michaela Foota za jednego z sześciu najodważniejszych ludzi ruchu oporu II wojny światowej. Z okazji 115. rocznicy urodzin Pileckiego wystartował ogólnopolski literacki konkurs skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którego celem jest propagowanie idei bliskich polskiemu bohaterowi.

Coraz trudniej spotkać młodzież, która nie słyszała o Żołnierzach Wyklętych, choć jeszcze kilka lat temu wiedza na ten temat w naszym społeczeństwie mocno kulała. Dziś przeżywamy prawdziwy rozkwit tożsamości narodowej, m.in. dzięki inicjatywom przywracającym pamięć o zapomnianych bohaterach walki o niepodległą Polskę.

Jedną z takich inicjatyw jest projekt „Rotmistrz Pilecki Bohater Niezwyciężony”, w ramach którego 6 czerwca wystartował ogólnopolski konkurs literacki skierowany do uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Akcja zorganizowana przez krakowską Fundację Gdzie ma przede wszystkim na celu pobudzenie młodych twórców do kreatywnego sformułowania prac literackich (opowiadania, paradokumentu, eseju lub miniatury) dotyczących rotmistrza Witolda Pileckiego, który został uznany przez brytyjskiego historyka, prof. Michaela Foota, za jednego z sześciu najodważniejszych ludzi ruchu oporu II wojny światowej.

źródło: niezalezna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj