Prezydent na Kongresie Organizacji Małych i Średnich Przedsiębiorstw: Jesteście solą polskiej gospodarki

duda1-681x374.jpg

Polska jest Państwu ogromnie wdzięczna. Jest wdzięczna i wdzięczna być musi – mówił podczas Kongresu Organizacji Małych i Średnich Przedsiębiorstw prezydent Andrzej Duda. Wydarzenie, objęte honorowym patronatem Prezydenta RP, zorganizowano w Pałacu Prezydenckim.

 

W Pałacu Prezydenckim odbywa się dziś Kongres Organizacji Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Kongres został objęty honorowym patronatem Prezydenta RP. Organizatorem wydarzenia jest Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Uczestnicy będą rozmawiać nt. barier rozwoju, reprezentatywnej organizacji małych i średnich przedsiębiorstw, roli lokalnych organizacji przedsiębiorców oraz sukcesach polskiej gospodarki w wybranych branżach.

Kongres otworzyło przemówienie gospodarza, czyli prezydenta Andrzeja Dudy, który podziękował za jego organizację właśnie w tym miejscu. – Dziękuje dlatego, że jest to spotkanie tych, którzy w istocie stanowią sól ziemi polskiej gospodarki, tych którzy po 1989 roku wzięli sprawy w swoje ręce, uwolnili swój potencjał, swoją kreatywność, rozwijanie nie tylko samych siebie, ale i Rzeczpospolitej Polskiej – mówił prezydent. – Chciałbym podkreślić, że Polska jest za to Państwu ogromnie wdzięczna. Jest wdzięczna i musi być wdzięczna – podkreślał. Andrzej Duda tłumaczył, że sektor mikro, małych i średnich przedsiębiorstw stanowi zdecydowaną większość wszystkich polskich przedsiębiorstw. – To państwo generujecie dwukrotnie większy wkład do PKB niż duże przedsiębiorstwa i to państwo zatrudniacie większość ludzi pracujących w naszym kraju – mówił prezydent.

Głowa państwa podkreślała, że tego rodzaju spotkania powinny się odbywać od dawna ze względu na ich znaczącą wagę. Jak dodał, ważne jest, że dobywają się właśnie teraz. – Znajdujemy się w momencie szczególnym. Jak mówi dziś wielu ekspertów z dziedziny ekonomii i gospodarki, Polska nie jest jeszcze w pułapce średniego dochodu, ale jest tą pułapką zagrożona. Zasadnicze zdaje się tu pytanie, co należy zrobić, żeby w tę pułapkę nie wpadła. (…) Trzeba uwolnić i w pełni wykorzystać nasz narodowy potencjał przedsiębiorczości i kreatywności – mówił Duda.

Prezydent wskazywał, że dla poprawienia sytuacji przedsiębiorców konieczne są działania o charakterze stymulującym oraz poprawa warunków prawnych funkcjonowania polskiego rynku gospodarczego. Andrzej Duda podkreślał także potrzebę edukacji, która miałaby na celu promocję znaczenia małych i średnich przedsiębiorców dla rynku państwowego, całej gospodarki, ale także rynku lokalnego.

– Dla mnie ważne jest to, abyście po mojej prezydenturze mogli Państwo powiedzieć, że żyje się Wam łatwiej, że jesteście mniej ciemiężeni przez państwo – mówił prezydent, który kończąc swoje wystąpienie zapewnił o swoich działaniach wspierających przedsiębiorców.

fot. prezydent.pl

źródło: prezydent.pl/telewizjarepublika.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj