Wyniki egzaminu gimnazjalnego

pupils-in-classroom-330678.jpg

 

69 proc. punktów z języka polskiego i 49 proc. z matematyki – to średnie wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego. Uczniowie pisali testy w kwietniu. 

Wyniki egzaminu pokazują, że uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie między innymi z zadaniem z języka polskiego, które sprawdzało rozumienie tekstów. Większości gimnazjalistów nie przysporzyło również problemów zadanie z historii sprawdzające umiejętność analizowania i wnioskowania na podstawie źródła ikonograficznego. Egzamin wskazał również umiejętności, które młodzi ludzie opanowali słabiej. W części humanistycznej trudność sprawiło im między innymi zadanie z historii i wiedzy o społeczeństwie dotyczące chronologii historycznej. Z matematyki najtrudniejsze okazało się natomiast zagadnienie wymagające zastosowania twierdzenia Pitagorasa, a z chemii – planowania doświadczenia, w wyniku którego można otrzymać określoną substancję – poinformowała Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Z historii i wiedzy o społeczeństwie średni wynik wyniósł 56 proc., a z biologii, chemii, fizyki i geografii – 51 proc. punktów. Egzamin na poziomie podstawowym z języka angielskiego zdający uzyskali średnio 64 proc. punktów, z niemieckiego – 57 proc., a z rosyjskiego – 61 proc.

W ubiegłym roku wyniki uzyskane przez gimnazjalistów z polskiego i matematyki były słabsze i wynosiły odpowiednio 62 proc. i 48 proc.

W kwietniu do egzaminu gimnazjalnego przystąpiło około 354 000 (czyli 98 proc.) spośród około 362 000 uczniów trzeciej klasy gimnazjum.

fot. www.gettyimages.com/

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ