Nowa lista leków refundowanych

medicine-2-1544189.jpg

Resort zdrowia opublikował nową listę leków refundowanych, na której umieścił m.in. leki stosowane przy leczeniu stwardnienia rozsianego, raka piersi i czerniaka. W sumie wpisano na nią 107 nowych produktów.

W przypadku siedmiu preparatów znajdujących się na liście ceny nieco wzrosną. Ponad 260 leków będzie miało niższe ceny. Niektóre stanieją nawet z 200 zł do 1 gr.

To dobra wiadomość, ponieważ zwiększa się dostępność do skutecznego leczenia chorób nowotworowych, podkreśla poseł Joanna Kopcińska, wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Zdrowia.

– Faktycznie, większość cen preparatów i leków z tej listy spadło, a tylko nieliczne podniosły się od 80 gr. do niecałych 3 zł. To dobra wiadomość, zwłaszcza ze względu na obecność na liście innowacyjnych preparatów. Jak wiemy liczba zachorowań na czerniaka skóry jest bardzo duża, stąd skuteczność leczenia jest bardzo ważna zarówno dla pacjenta, jak i lekarza. Myślę, że to dla wszystkich dobra wiadomość – zaznacza Joanna Kopcińska.

W ramach listy aptecznej refundacją objęto dwie nowe substancje czynne. Jedną z nich jest lek stosowany w leczeniu podtrzymującym u pacjentów powyżej 18. roku życia chorych na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc. Na liście nie znalazło się 65 produktów obecnych w poprzednim obwieszczeniu. Ma to związek m.in. z wpłynięciem wniosków o skrócenie terminu obowiązywania decyzji refundacyjnych.

foto free images.com

źródło:http://www.radiomaryja.pl/informacje/dzis-obowiazuje-nowa-lista-lekow-refundowanych/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj