Trzeba zbadać Jedwabne jeszcze raz

jedwabne.png

Potrzebne jest dokładne zbadanie sprawy w Jedwabnem powiedział dr Piotr Gontarczyk, historyk i politolog. Do sprawy wraca tygodnik„wSieci”. O zbrodni w Jedwabnem opinia publiczna dowiedziała się w 2000 r. za sprawą książki Jana Tomasza Grossa „Sąsiedzi”.

Scenariusz przedstawiony w tej publikacji budził przerażenie. Jednak wybitni polscy historycy zarzucili tej opowieści wiele kuriozalnych błędów, nadużyć, a nawet fałszerstw.

Mord w Jedwabnem zekranizował w filmie „Pokłosie” Władysław Pasikowski.

Dr Piotr Gontarczyk powiedział, że dotychczas nie zbadano miejsca pochówku ofiar.

 Jeżeli dysponujemy tak znakomitymi narzędziami, jakimi są archeologia i medycyna sądowa i tych możliwości się nie wykorzystuje – nie zbadano dokładnie miejsca pochówku tych ofiar zbrodni w Jedwabnem. Tak naprawdę nie znamy wielu elementów, bo co na przykład, jeżeli znajdziemy tam amunicję i broń i okazałoby się, że ludzie byli rozstrzeliwani. To zasadniczo zmieniłoby sytuację. Takie sytuacje trzeba wykluczyć. Należy to dokładnie zbadać – mówił Piotr Gontarczyk.

Naukowiec odnosząc się do publikacji Jana Tomasza Grossa stwierdził, że jego książki nie mają nic wspólnego z nauką. W ocenie dr. Piotra Gontarczyka, socjolog w swoich książkach dopuszcza się „nadużyć z pogranicza oszustwa intelektualnego”.

foto: youtube

źródło: http://www.radiomaryja.pl/informacje/wsieci-trzeba-zbadac-jedwabne-jeszcze/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj