Bank musi oddać klientom pieniądze

bank.png

Getin Noble Bank odda klientom niezasadnie pobraną opłatę za prowadzenie rachunku wraz z odsetkami – zadecydował prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

To efekt postępowania wszczętego w grudniu 2014 roku. Wtedy wątpliwości prezesa UOKiK wzbudziło pobieranie przez bank opłaty za prowadzenie rachunku od kilku do kilkunastu miesięcy łącznie zamiast po zakończeniu każdego okresu rozliczeniowego. Bywało tak, że działo się to w przypadku, gdy konsumenci nie zapewnili odpowiednich środków na rachunku.
 
Zgodnie z umowami rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, które przeanalizował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Getin Noble Bank, w przypadku braku określonych wpływów na konto, powinien obciążać konsumenta kosztami po upływie każdego miesiąca rozliczeniowego. Zamiast tego bank pobrał opłatę łączną, często za kilka lub nawet kilkanaście miesięcy, od konsumentów, którzy od maja 2012 r. do sierpnia 2013 r. nie zapewnili comiesięcznych wpłat na rachunek.

 

Bank miał prawo do obciążania konsumentów opłatą, gdy nie zapewnili odpowiednich środków na rachunku, jednakwykorzystał swoją silniejszą pozycję, pobierając ją za kilka lub kilkanaście miesięcy. Klienci ponieśli koszty, których mogliby uniknąć. Skutki tej praktyki zostaną jednak usunięte – powiedział Marek Niechciał, prezes UOKiK.

Getin Noble Bank zobowiązał się do zmiany praktyki. Oznacza to, że odda klientom pobrane opłaty wraz z odsetkami oraz poinformuje ich o rozstrzygnięciu Prezesa Urzędu. O zasadach zwrotu należności można przeczytać w decyzji wydanej przez Prezesa UOKiK.

foto: youtube

źródło: http://niezalezna.pl/82893-znany-bank-musi-oddac-klientom-pieniadze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj