Polska jest dla Żydów jednym z najbezpieczniejszych krajów Europy

zydzi.jpg

Polska dla Żydów jest dziś jednym z najbezpieczniejszych krajów Europy – powiedział Jonny Daniels, szef Fundacji Holocaustu cytowany przez portal www.algemainer.com. To reakcja na oświadczenia Andrzeja Dudy i Jarosława Kaczyńskiego.

– W Polsce Żydzi czują się zupełnie inaczej niż w Paryżu, Brukseli i Berlinie, gdzie nie można czuć się bezpiecznym chodząc w jarmułce – stwierdził Jonny Daniels, dyrektor Fundacji Holokaust

– Podczas uroczystości z okazji rocznicy powstania w getcie warszawskim zorganizowanej przez największe organizacje żydowskie w Polsce po raz pierwszy w historii prezydent i premier Polski byli obecni. Andrzej Duda to pierwszy prezydent, który odwiedził pomnik na cmentarzu żydowskim w Warszawie

– przypomniał izraelski aktywista, działający w organizacjach mających przypominać o niemieckim ludobójstwie.

Słowa, które Andrzej Duda wtedy wypowiedział są bardzo ważne- podkreślił.

Prezydent stwierdził wtedy, że „w wolnej, suwerennej i niepodległej Polsce nie ma miejsca dla rasizmu, ksenofobii i dla antysemityzmu”.
Daniels podkreślił także znaczenie wystąpienia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w Białymstoku, podczas uroczystości upamiętniającej spalenie tamtejszej synagogi.

źródło: niezależna.pl

fot:youtube

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj