Petru wie, co Barack Obama powie na spotkaniu z Andrzejem Dudą

petru 2.png

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru najwyraźniej odkrył w sobie nowy talent, a może nawet dar jasnowidzenia. Choć Barack Obama nie przybył jeszcze do Polski, Petru już wie, co prezydent USA powie w rozmowie z prezydentem Andrzejem Dudą.
 
Ryszard Petru pytany o to, czy prezydent Andrzej Duda „będzie musiał się zmierzyć z  reprymendą od Baracka Obamy” za spór wokół Trybunału Konstytucyjnego w rozmowie z „Superstacją” zdradził, że już wie, co powie jutro Andrzejowi Dudzie Barack Obama.

– Oczywiście, że będzie [reprymenda – przyp. red.], bo Barack Obama jest prawnikiem  konstytucjonalistą. Akurat w tym temacie czuje się chyba wyjątkowo  komfortowo. Dla Amerykanów system sądownictwa jest jakby podstawą  demokracji […] Nie wierzę, żeby Barack Obama nie podniósł tej  kwestii. Nie sądzę, żeby ta rozmowa należała do przyjemnych, ale  pamiętajmy, że to jest dyplomacja. Jest cała masa innych tematów. Ważne  jest to, że to jest szczyt NATO, że powinniśmy pokazać jedność. Jeden za   wszystkich, wszyscy za jednego i to jest najważniejsze – mówił Superstacji lider Nowoczesnej Ryszard Petru.

Okazuje się jednak, że Ryszard Petru nie dokonał żadnego przełomowego odkrycia. Krzysztof Szczerski z Kancelarii Prezydenta stwierdził na antenie Polsat News, że to oczywiste, iż w czasie rozmowy Baracka Obamy z Andrzejem Dudą poruszony będzie wątek TK. Co więcej to strona polska sama poinformuje prezydenta USA o postępach w sprawie rozwiązania kwestii spornych wokół Trybunału Konstytucyjnego.

 

– Tematem rozmowy będzie bezpieczeństwo, gospodarka. Zdziwiłbym się, gdyby nie było TK. Każdy, kto dostaje prasówki z Polski, wie że to jest gorący temat. My poinformujemy prezydenta Obamę o stanie spraw związanych z TK. Nie mi oceniać estetykę prac parlamentarnych. Ważne, że te prace idą w kierunku, który konsumują zapisy opinii Komisji Weneckiej. To będzie pełna gama relacji polsko-amerykańskich. Sprawa TK w żadnej mierze nie położy się cieniem na szczycie NATO. Sprawa bezpieczeństwa jest ponad spory wewnętrzne państw. Chyba że, opozycja próbuje umiędzynarodowić problem – tłumaczył Krzysztof Szczerski. 

foto: youtube

źródło: http://niezalezna.pl/82953-petru-jasnowidzem-juz-wie-co-barack-obama-powie-na-spotkaniu-z-andrzejem-duda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj