Brytyjscy żołnierze w Polsce i Estonii. David Cameron ma ogłosić to na szczycie NATO

Cameron.jpg

Setki brytyjskich żołnierzy zostaną wysłane do Polski i Estonii w ramach odpowiedzi na agresywne działania Rosji – podaje BBC. Premier David Cameron planuje ogłosić tę decyzję na szczycie NATO w Warszawie.

Batalion liczący 500 żołnierzy zostanie wysłany do Estonii, a 150-osobowy oddział trafi do Polski, by „uspokoić” sojuszników. Rozmieszczenie czterech batalionów na wschodniej flance to zadanie, do którego zobowiązał się Sojusz po tym, jak Rosja dokonała aneksji Krymu w 2014 r. – przypomina BBC.

„Ten szczyt jest szansą dla nas, by powtórzyć nasze zdecydowane poparcie dla Ukrainy i innych naszych wschodnich sojuszników w celu powstrzymania rosyjskiej agresji”

– powiedział premier David Cameron, który planuje ogłosić tę decyzję na szczycie NATO w Warszawie.

„Czyny mówią głośniej niż słowa. Wielka Brytania jest dumna z tego, że może pełnić wiodącą rolę podczas rozmieszczania oddziałów w całej Europie Wschodniej. To kolejny przykład, jak ważną rolę pełni Wielka Brytania w NATO”

– dodał Cameron.

Cztery wielonarodowe bataliony już na początku 2017 r. rozpoczną swoją służbę w Estonii, na Łotwie, Litwie i Polsce. Siły brytyjskie zostaną najpierw skierowane do państw bałtyckich na ćwiczenia wojskowe, ale po nich zostaną tam na stałe.

źródło:niezależna.pl

fot: niezależna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj