ABP JÓZEF KUPNY: Młodzież przybywa

Kupny.jpg

Rano, 2 kwietnia 2005 r., na wieść o młodzieży gromadzącej się na placu św. Piotra, umierający papież Jan Paweł II powiedział: Szukałem was. Teraz przyszliście do mnie i za to wam dziękuję. Światowe Dni Młodzieży to była inicjatywa św. Jana Pawła II, który zdawał sobie sprawę, że od stanu ducha młodzieży będzie zależeć przyszłość Kościoła i świata. Ojcu św. zależało na przekazaniu młodzieży wartości, na których oparłaby swoje życie.

W lipcu młodzież z całego świata przybędzie do Polski na kolejne ŚDM. Najpierw udadzą się do wszystkich polskich diecezji, a następnie do Krakowa na wspólną modlitwę z papieżem Franciszkiem. Także do naszej archidiecezji przybędzie młodzież z różnych krajów. Wrocław zawsze był miastem gościnnym, odbyły się tu dwukrotnie Europejskie Spotkania Młodych Taizé czy Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny. Przez wiele miesięcy trwały przygotowania do przyjęcia naszych gości, zarówno organizacyjne, jak i od strony duchowej, tak by wyjeżdżając stąd, mogli wspominać nie tylko zabytki i piękne miejsca, ale także nasze przywiązanie do Kościoła, niedzielnej Eucharystii i entuzjazm w świadczeniu o Jezusie.

Dziękuję wspólnotom parafialnym i poszczególnym rodzinom, które przyjmą do swoich domów młodzież.
Niech Wasz trud i poświęcenie zostanie uświęcone przez Chrystusa zgodnie z Jego obietnicą: Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, mnieście uczynili.

Serdecznie zapraszam wszystkich na spotkania w ramach ŚDM. Zachęcamy, by wspólny udział w Światowych Dniach Młodzieży umocnił nas w naszym codziennym pielgrzymowaniu.

źródlo: http://www.nowezycie.archidiecezja.wroc.pl/index.php/2016/06/20/mlodziez-przybywa/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj