Szydło o 500 plus: „Ci którzy krytykują nie mają wyobraźni”.

szydlo123_0.jpg

W ramach rządowego programu Rodzina500plus wypłacono już 5 mld zł świadczeń. Premier Beata Szydło na konferencji prasowej podkreślała, że inwestycja w dzieci i rodzinę, jest priorytetem kierowanego przez nią rządu.

 

– Dzisiaj, po tych pierwszych miesiącach programu Rodzina 500+, mogę powiedzieć, że jestem z niego bardzo dumna. Bo ten program po tak krótkim czasie przynosi konkretne efekty. Jeżeli państwo wyjechalibyście poza granice Warszawy, pojechalibyście na polską prowincję, to usłyszycie tam państwo faktyczne opowieści ludzi – nie wymyślone na użytek medialny, tylko historie z życia wzięte o rodzinach, które wreszcie mogą pojechać na wakacje, które mogą myśleć o tym, żeby mieć własne mieszkanie. O tym, jak mamy cieszą się, że nie muszą chodzić do wiejskiego sklepu i na tzw. zeszyt kupować żywność – mówiła premier Beata Szydło.

Wiemy już, że w ciągu pierwszych miesięcy funkcjonowania programu do polskich rodzin trafiło niemal 5 mld złotych.

 Dzisiaj polskim rodzinom zaczyna się lepiej żyć. Być może dla wielu ludzi, którzy do tej pory nie mieli takich problemów, to niezauważalne, ale chcę powiedzieć wszystkim, którzy krytykują program 500+, którzy poddają wątpliwości i jego sens, którzy mówią, że to wydawanie pieniędzy bez sensu. Tych wszystkich zachęcam, aby pojechali i spotkali się z rodzinami na polskiej prowincji, ale żeby również spotkali się z rodzinami w dużych miastach, które do tej pory nie miały wystarczających dochodów, szans na to, żeby spełniać marzenia swoich dzieci i żeby móc zapewnić tym dzieciom godne wykształcenie i bezpieczne wychowanie.

 
Szefowa rządu odniosła się również do wszystkich krytyków projektu 500+.

 

– Ci wszyscy, którzy krytykują program Rodzina 500+, ten program wsparcia polskich rodzin, nie mają wyobraźni. Nie potrafią sobie uzmysłowić, żę to najlepsza inwestycja w przyszłość. Właśnie w przyszłość Polski. Rodziny to nasza przyszłość i powinniśmy o tym pamiętać. […] Zachęcam krytyków, aby pojechali i spotkali się z rodzinami na polskiej prowincji, żeby spotkali się z rodzinami z dużych miast, której do tej pory nie miały wystarczających dochodów. Nie miały szans, żeby spełniać marzenia swoich dzieci, godne wykształcenie i bezpieczne wychowanie – mówiła premier Szydło.

foto: youtube

źródło:http://niezalezna.pl/83237-ci-ktorzy-krytykuja-nie-maja-wyobrazni-szydlo-o-500-plus-inwestycja

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj