Dr Magdalena Ogórek o PO: Buta i arogancja. Opozycja nie ma przekazu

Bez tytułu.png

– Buta i arogancja, i to nam wyjaśnia, jak z 63 proc. poparcia można przegrać wybory prezydenckie tak, jak je przegrał je Bronisław Komorowski. Opozycja nie ma przekazu, jedyny to jest taki, że było fajnie, jak my rządziliśmy i trzeba odsunąć PiS od władzy, żeby znów nam było fajnie – powiedziała na antenie Telewizji Republika dr Magdalena Ogórek.

Gościem Rafała Ziemkiewicza w „Odkodujmy Polskę !” była historyk, doktor nauk humanistycznych Magdalena Ogórek.

„Teorii spiskowych i histerii staram się nie komentować”

Mateusz Kijowski zapytany przez portal onet.pl o to, czy nie obawia się o swoją przyszłość, odpowiedział: „Może wsadzą mnie do więzienia. No i co? Według mnie to realne. W tę stronę to wszystko zmierza. Takie rzeczy będą się działy, dojdzie do prób oskarżania ludzi o różne dziwne rzeczy. Taka jest logika władzy autorytarnej”. – KOD ujawnił się jako byt, wtedy niepolityczny, ale teraz chyba nie mamy złudzeń.  Prawdopodobnie chcą oni zbudować jakąś alternatywę za parę lat. Jest to histeria i ja bym się trzymała tego, trudno to komentować. Teorii spiskowych i histerii staram się nie komentować – powiedziała, odnosząc się do słów lidera Komitetu Obrony Demokracji dr Ogórek.

„To tak, jakby powiedzieć Polakom, że ich nie interesuje tragedia ludzka”

Niedawno Donald Tusk i Bronisław Komorowski powiedzieli, że komisja ds. rozwiązania afery Amber Gold „może służyć do celów politycznych”. – Tusk, którego ja bardzo cenię i szanuję, bo w Europie udało mu się to, co nie udało się np. Kwaśniewskiemu, ale to, co powiedział on i Bronisław Komorowski, że komisja ds. Amber Gold ma służyć grze politycznej to tak, jakby powiedzieć Polakom, że ich nie interesuje tragedia ludzka, ich oszczędności, które przepadły z kretesem. I teraz dwóch ważnych polityków tak mówi – oceniła historyk. – Przypomniały mi się słowa Bronisława Komorowskiego, który poradził w kampanii prezydenckiej, żeby „zmienić pracę i wziąć kredyt”. Przypomina mi to butę poprzedniego obozu rządzącego i to musiało się tak skończyć – dodała. 

„Kościół jest wartością, która jest trwała”

We wtorek przed północą, po długiej chorobie nowotworowej zmarł abp Zygmunt Zimowski, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Chorych i Duszpasterstwa Służby Zdrowia (Watykański Minister Zdrowia) i biskup senior Diecezji Radomskiej. Pod informacją o jego śmierci na forum internetowym „Gazety Wyborczej” pojawiła się fala niestosownych komentarzy. Dr Magdalena Ogórek, historyk Kościoła, zapytana przez Rafała Ziemkiewicza o to, skąd bierze się nienawiść do Kościoła i skąd te komentarze pod informacją o śmierci duchownego powiedziała, że „poziom nienawiści jest na portalach wszechobecny”. –  Absolutny brak empatii, wręcz agresja, a to, co piszą na forum „Gazety Wyborczej” nawet trudno mi sklasyfikować – dodała. – Kościół jest wartością, która jest trwała, podczas gdy monarchie i inne organizacje trzęsły się w posadach, Kościół nie. (…) Jest on bardzo wdzięcznym tematem do kpin. Pamiętamy np. Jerzego Urbana. Jest to straszne, ponieważ te wartości przez osoby, które mają powierzchowną wiedzę, będą powielane.

„To są środki, które pomagają polskim rodzinom i opozycja ma ogromny kłopot, żeby to wszystko zaatakować”

Wczoraj „Gazeta Wyborcza” opublikowała artykuł, zgodnie z którym minister Mateusz Morawiecki miał powiedzieć, że program „Rodzina 500 plus” jest „na kredyt”. Dzisiaj te słowa dementowała premier Beata Szydło. – To jest tekst, który zamieściła „Gazeta Wyborcza” i jest to fragment wyrwany z szerokiego kontekstu, wiem co można zrobić z wszelakich wypowiedzi, bo miałam z tym do czynienia w kampanii prezydenckiej. Morawiecki użył takich sformułowań, jakich używa finansista – zauważyła dr Ogórek. Mówiąc o programie „Rodzina 500 plus” powiedziała, że „to są środki, które pomagają polskim rodzinom i opozycja ma ogromny kłopot, żeby to wszystko zaatakować”. – Buta i arogancja, i to nam wyjaśnia, jak z 63 proc. poparcia można przegrać wybory prezydenckie tak, jak je przegrał je Bronisław Komorowski. Opozycja nie ma przekazu, jedyny to jest taki, że było fajnie, jak my rządziliśmy i trzeba odsunąć PiS od władzy, żeby znów nam było fajnie – dodała.

fot.: Youtube.com

źródło: http://telewizjarepublika.pl/dr-magdalena-ogorek-o-po-buta-i-arogancja-opozycja-nie-ma-przekazu,35714.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj