W CBA było polecenie, aby Warszawą się nie zajmować

cba.jpg

– Warszawa była pod parasolem. Powiedziano im, że Warszawa to wielka polityka, a my się polityką nie zajmujemy – oświadczył w wypowiedzi dla programu „Zadanie specjalne” Maciej Wąsik, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Tematem najnowszego odcinka programu Anity Gargas „Zadanie specjalne” była dzika reprywatyzacja w Warszawie. Na antenie Telewizji Republika, radny PiS DariuszFigura, mówił, że proces dzikiej reprywatyzacji rozpoczął się w 2007 roku. – Zaczęły się roszczenia, zwroty gotówkowe, ten proces narastał w trakcie i wychodził stopniowo – przypomniał.

Natomiast Maciej Wąsik, ujawnił, że „w CBA było polecenie, żeby Warszawą się nie zajmować”. – Warszawa była pod parasolem. Powiedziano im, że Warszawa to wielka polityka, a my się polityką nie zajmujemy – dodał.

Piotr Guział, były burmistrz warszawskiego Ursynowa, odnosząc się do słów Wąsika podkreślił, że „kulminację tego parasola mieliśmy w 2013 roku, kiedy w obronę stołka Hanny Gronkiewicz-Waltz zaangażowały się najważniejsze osoby w państwie”. – To znaczy, że Hanna Gronkiewicz-Waltz była dla nich bardzo ważnym ogniwem. Chodzi po prostu o mafię, bez orzecznictwa sądu nie były możliwe takie decyzje, więc były też wpływy na sądy. Skoro służby nie działają przy takich sprawach, to kiedy one są? Hanna Gronkiewicz-Waltz wyrasta na kluczowe ogniwo gigantycznego, mafijnego układu – mówił Guział.
 
Z kolei Dariusz Figura zaznaczył, że CBA działa w tej sprawie od 6-7 miesięcy. – Te organy zaczęły działać, są już tego efekty – podkreślił. Dodał też, że „w Warszawie mieliśmy do czynienia z władzą absolutną PO”. – Wszelkie mechanizmy kontrolne tutaj nie funkcjonują – stwierdził.

foto: youtube

źródło:http://niezalezna.pl/83278-maciej-wasik-ujawnia-w-cba-bylo-polecenie-aby-warszawa-sie-nie-zajmowac

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ