Wrocław: Marsz dla Jezusa

Dzisiaj, o godz. 15 rozpoczął się Marsz dla Jezusa. Barwny korowód z flagami, transparentami i balonikami przeszedł ulicami Wrocławia. Dzięki nagłośnieniu, uczestnicy Marszu, włączali się w śpiew. Słychać było chrześcijańskie zawołania, np: Chwała Panu, Jezus moim Panem, Tyś moim Królem jest.

W pochodzie liczny udział wzięła grupa ukraińskiej młodzieży, na skrzyżowaniu ul Piaskowej i św. Jadwigi spontanicznie przyłączyli się Portugalczycy i Brazylijczycy. Wówczas  tłum ożywił się. Było bardzo, bardzo głośno.

Młodzież tańczyła, zapraszała przechodniów do włączenia się w radosne wyznawania wiary.

Przy ważnych instytucjach organizatorzy i wszyscy uczestnicy błogosławili, z wyciągniętymi rękoma i w skupieniu.  Najpierw studentom i kadrze naukowej. Nieco dalej – przed Urzędem Wojewódzkim – wszystkim urzędnikom. Błogosławili Wrocławiowi i jego mieszkańcom. Tam też był krótki czas na osobiste świadectwa, przypomnienie o sensie życia człowieka, o wychowaniu i wytrwaniu w katolickiej wierze.

Trasa, od Hali Ludowej na Wyspę Słodową była zabezpieczana przez zmotoryzowanych policjantów. Wśród pielgrzymów, byli wolontariusze, którzy również czuwali nad bezpiecznym przejściem, zwłaszcza tam, gdzie były rodziny z dziećmi. A dzieci było dużo.

Kiedy Marsz dla Jezusa dotarł na Wyspę Słodową, rozpoczął się koncert nagrodzonych muzyków Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej GLORY.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj