Wrocław: Marsz dla Jezusa


Dzisiaj, o godz. 15 rozpoczął się Marsz dla Jezusa. Barwny korowód z flagami, transparentami i balonikami przeszedł ulicami Wrocławia. Dzięki nagłośnieniu, uczestnicy Marszu, włączali się w śpiew. Słychać było chrześcijańskie zawołania, np: Chwała Panu, Jezus moim Panem, Tyś moim Królem jest.

W pochodzie liczny udział wzięła grupa ukraińskiej młodzieży, na skrzyżowaniu ul Piaskowej i św. Jadwigi spontanicznie przyłączyli się Portugalczycy i Brazylijczycy. Wówczas  tłum ożywił się. Było bardzo, bardzo głośno.

Młodzież tańczyła, zapraszała przechodniów do włączenia się w radosne wyznawania wiary.

Przy ważnych instytucjach organizatorzy i wszyscy uczestnicy błogosławili, z wyciągniętymi rękoma i w skupieniu.  Najpierw studentom i kadrze naukowej. Nieco dalej – przed Urzędem Wojewódzkim – wszystkim urzędnikom. Błogosławili Wrocławiowi i jego mieszkańcom. Tam też był krótki czas na osobiste świadectwa, przypomnienie o sensie życia człowieka, o wychowaniu i wytrwaniu w katolickiej wierze.

Trasa, od Hali Ludowej na Wyspę Słodową była zabezpieczana przez zmotoryzowanych policjantów. Wśród pielgrzymów, byli wolontariusze, którzy również czuwali nad bezpiecznym przejściem, zwłaszcza tam, gdzie były rodziny z dziećmi. A dzieci było dużo.

Kiedy Marsz dla Jezusa dotarł na Wyspę Słodową, rozpoczął się koncert nagrodzonych muzyków Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej GLORY.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ