Schulz cieszy się z praworządności w Turcji. O Polsce opowiadał, że doszło tu do zamachu stanu

maxresdefault.jpg

„Cieszę się, że dzisiaj rano Turcja wróciła do praworządności” – napisał na swoim koncie na Twitterze przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz. Nie umknęło to uwadze polskich internautów. „Zwolnienie ponad 2700 sędziów to w Turcji walka o demokrację. W Polsce Andrzej Duda nie zaprzysiągł trzech i afera na całą Europę” – podsumował jeden z nich. 

Po nieudanym puczu do prezydenta Turcji dotarło wiele depesz zapewniających go o poparciu. Wśród tych, którzy dali wyraz swojemu zadowoleniu, że Recep Tayyip Erdoğan pozostał u steru władzy był też Martin Schulz, Niemiec i przewodniczący PE.

Na Twitterze napisał:

 

Cieszę się, że dzisiaj rano Turcja wróciła do praworządności. Stabilność kraju jest kluczem dla całego regionu. Przemoc musi być powstrzymana, przeciwne siły rozdzielone, a prawa jednostek respektowane.

 

schulz

Nie umknęło to uwadze polskich internautów, którzy przypomnieli, że turecki prezydent odsunął ponad 2700 sędziów i prokuratorów od pełnienia obowiązków w zw. z podejrzeniem ich o wsparcie puczystów. I – jak się okazuje – jego kraj „powrócił właśnie do praworządności”. Na czym tymczasem polegała awantura wywołana przez Schulza i spółkę na całą Unię Europejską ws. polskiego Trybunału Konstytucyjnego? Na tym że parlament RP ośmielił się przyjąć ustawę nie po myśli europejskich „elit”?

Czystki w administracji, mediach, wojsku to praworządność? No tak, to u nas demokracja jest zagrożona

– skomentował jeden z użytkowników serwisu wykop.pl.

Internauci przypomnieli też słowa Schulza sprzed kilku miesięcy:

To, co rozgrywa się w Polsce ma charakter zamachu stanu i jest dramatyczne.

 

fot. YouTube.com

źródło: http://niezalezna.pl/83432-schulz-cieszy-sie-z-praworzadnosci-w-turcji-o-polsce-opowiadal-ze-doszlo-tu-do-zamachu-stanu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ