Koniec zamieszania wokół Trybunału Konstytucyjnego

trybunał 23.jpg

Podgrzewanie nastrojów opinii publicznej poprzez grę sporem wokół Trybunału Konstytucyjnego nie przynosi już efektów. Minister Paweł Szałamacha poinformował, że w ostatnim czasie wyraźnie widać, iż negatywne oddziaływanie sprawy TK na polską gospodarkę kończy się.

Okazuje się, że zamieszanie wokół Trybunału Konstytucyjnego, mimo usilnych prób podgrzewania atmosfery przez opozycję, nie oddziałuje już tak negatywnie na polską gospodarkę:
Jednocześnie minister finansów podkreślił, że bieżące wydarzenia w Europie i na świecie mogą wpłynąć na projekcje polskiego PKB, zapowiedział jednak, że nie powinna być to znacząca różnica.

Odnosząc się do publikacji „Gazety Wyborczej” dotyczący obniżenia wieku emerytalnego i rzekomego sporu w rządzie na ten temat, minister Szałamacha stwierdził, że nie będzie komentował subiektywnych publikacji mających na celu nie informowanie społeczeństwa, lecz podgrzewanie napięcia.

 

– Jestem ministrem, w związku z czym nie funkcjonuje poprzez wypowiadanie się i komentowanie artykułów prasowych, ale poprzez decyzje. Takie decyzje jak skierowanie projektu ustawy, decyzje kadrowe. Powstrzymam się od komentowania, ocen co do tekstów prasowych, które realizują konkretną agendę polityczną. To nie jest informowanie opinii publicznej, to kwestia tego, że dobre informacje, które do nas dochodzą – w tym przypadku piątkowa decyzja Fitch – powodują smutek i wytracenie impetu politycznego, w związku z tym trzeba podnieść temat i podgrzewać to. To nie jest moja rola” […] Nie będę się ustosunkowywał do tych subiektywnych tekstów – oświadczył Paweł Szałamacha.

foto: youtube

źródło:http://niezalezna.pl/83448-juz-koniec-zamieszania-wokol-tk-oddzialywanie-sprawy-trybunalu-na-gospodarke-konczy-sie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj