Żakowski Porównał spór o TK w Polsce do czystek Erdogana po puczu w Turcji

zakowski.jpg

Jacek Żakowski na antenie TOK FM przekonuje, że coraz bardziej sytuacja w Turcji… inspiruje Jarosława Kaczyńskiego. Na poparcie swoich tez dziennikarz wytacza doprawdy zadziwiające argumenty. „Jak się ogląda „Wspaniałe Stulecie”, podobieństwo do Polski jest uderzające” stwierdził Żakowski.

O sytuacji w Turcji Jacek Żakowski dyskutował na antenie TOK FM z dziennikarzami Jackiem Nizinkiewiczem, Jakubem Dymkiem oraz Konstantym Gebert em.

– Co się właściwie stało? Czy to jest teatr Erdogana, który w ten sposób pozbywa się przeciwników, czy to jest groteskowy zamach stanu. Groteskowy w wykonaniu, a w skutkach jednak dość tragiczny, bo  wiemy o ofiarach śmiertelnych – zastanawiał się redaktor Żakowski.

 
Szybko jednak zaczął doszukiwać się związku pomiędzy tym, co działo się w Turcji, a sytuacją w Polsce.

– Jarosław Kaczyński jak patrzy na to to jest dumny z Turcji? – pytał swoich gości Żakowski, po mym stwierdził, że Polska i Turcja są do siebie w zasadzie podobne.

Skąd taki wniosek? Siła argumentu redaktora Żakowskiego jest doprawdy porażająca. Swoje wnioski wysnuł on bowiem, na podstawie… popularnego serialu:
 

– Jak się ogląda „Wspaniałe Stulecie”, podobieństwo do Polski jest uderzające – przekonywał zebranych Żakowski.

Nie uszło to uwadze internautów:

– Żakowski: „Jak się ogląda „Wspaniałe Stulecie” to widać uderzające podobieństwo do Polski”. Tak kombinuje by JK do Erdogana porównać 😉  – czytamy na Twitterze.

Sporo emocji budziła również rozmowa Jacka Żakowskiego z byłym Rzecznikiem Praw Obywatelskich i byłym prezesem Trybunału Konstytucyjnego Andrzejem Zollem.

Żakowski już bez ogródek porównywał spół wokół Trybunału Konstytucyjnego w Polsce z czystkami prowadzonymi przez Erdogana w Turcji.

źródło:niezależna.pl

fot: niezależna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj