Zwiększone środki ostrożności w czasie ŚDM. To efekt zamachu w Nicei

Franciszek2.jpg
Dziś dojdzie do spotkania zespołu koordynacyjnego, który jest odpowiedzialny za przygotowanie służb, dbających o bezpieczeństwo uczestników Światowych Dni Młodzieży. Jak informuje Radio ZET, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ma rozmawiać o wnioskach, jakie wyciągnęło po zamachu w Nicei.

 

 

Według informacji Radia ZET służby, które będą zabezpieczać Światowe Dni Młodzieży, mają zwiększyć swoją czujność po zakończeniu, kiedy uczestnicy będą opuszczać miejsce wydarzenia. Jest to wniosek wyciągnięty z zamachu terrorystycznego, do którego doszło w Nicei. Atak przeprowadzono właśnie wtedy, kiedy uczestnicy rozchodzili się do domów, po zakończeniu świętowania, a służby bezpieczeństwa były już mniej ostrożne.

Jak podkreślił w rozmowie z Radiem Zet wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński „trzeba się zabezpieczyć, aby taki pojazd nie mógł wjechać w tłum ludzi”. Zaznaczył, że resort ma na uwadze głównie „troskę o czas, w którym będzie następowała ewakuacja pielgrzymów” – To jest taki akcent i wniosek, który płynie z tego przypadku (zamachu w Nicei – red.) – dodał.

źródło: Telewizja Republika

fot: Youtube

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj