Dominikanie i wrocławianie świętują

Dzisiaj, o godz. 11.00 w starym refektarzu u OO. Dominikanów – modlitwą południową – rozpoczęły się uroczystości ku czci bł. Czesława. Jednego z patronów Wrocławia. Modlitwie przewodniczył o. Norbert Oczkowski. Wierni modlili się modlitwą brewiarzową, śpiewali psalmy, po czym udali się w uroczystej procesji z relikwiami Błogosławionego do kościoła. Tam odbyła się msza święta, koncelebrowana, pod przewodnictwem ks. Krystiana Charchuta – moderatora Wspólnoty Przymierza Rodzin Mamre Archidiecezji Wrocławskiej i egzorcysty.

Koncelebrans, w trakcie homilii przypomniał o charyzmatach bł.  Czesława. Mówił – żył dawno temu ale i dzisiaj żywy jest wśród nas. I dalej: „Bóg potrzebuje ubóstwa i bezinteresowności”, bo to konieczne jest aby się wzmacniać, aby trwać w wierze. Bądźmy jak nasz wrocławski patron, taki jak On  „zastępca Chrystusa” potrzebny jest na dzisiejsze czasy.

Ks. Charchut wezwał wiernych do głoszenia Ewangelii. Bądźcie podobni do bł. Czesława, i przyjmujcie dary, jakie Bóg chce wam dać, powiedział. Dar to pokój serca, lub uzdrowienie na duszy i ciele, albo otrzymanie czegoś, pomimo wielu trudności. Dar, to też łaska. I trzeba o nią się starać – powiedział na zakończenie.

Po uroczystościach wierni wysłuchali koncertu na lutni, w wykonaniu Antoniego Pilcha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj