Sędzia Rzepliński apeluje do prezydenta Dudy o skierowanie ustawy o Trybunale do… Trybunału

Rzepliński.jpg

To już są kpiny z Polaków. Podczas sejmowego wystąpienia Andrzej Rzepliński zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy, aby ten zawetował ustawę o Trybunale Konstytucyjnym lub skierował ją do oceny… Trybunału Konstytucyjnego. Czyli do instytucji kierowanej przez Rzeplińskiego.

Po burzliwej debacie, naszpikowanej chamskimi atakami opozycji i pełnej populistycznych haseł posłów PO lub Nowoczesnej, Sejm przyjął nową ustawę o Trybunale Konstytucyjnym.

Po piątkowych głosowaniach głos zabrał sam Andrzej Rzepliński, czyli prezes (jeszcze do końca roku) Trybunału Konstytucyjnego. Z sejmowej mównicy wygłosił apel do prezydenta Andrzeja Dudy. Dość kuriozalny w swej treści.

źródło: niezależna.pl

fot: niezależna.pl

– Pozwalam sobie zaapelować do pana o zawetowanie uchwalonej dzisiaj ustawy o Trybunale Konstytucyjny albo skierowanie jej przed podpisaniem do Trybunału Konstytucyjnego

stwierdził.

Słuchaliśmy, nie dowierzając własnym uszom. Andrzej Rzepliński, mocno zaangażowany w spór polityczny wokół TK i przeciwny nowej ustawie, chce, aby oceniał ją Trybunał, którym kieruje… Andrzej Rzepliński.

To już nie tylko tupet, ale szyderstwo z Polaków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ