Turystyczny Fundusz Podróży. Nowelizacja prawa

morze.png

Turyści będą lepiej chronieni przed upadkiem biur podróży. Powstał Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, a Sejm opowiedział się za nowelizacją w tej sprawie. Biura podróży mają płacić do 30 zł składki od każdego klienta do Funduszu. Ma to zabezpieczać klientów przed niewypłacalnością touroperatorów.

W Piątek, podczas sejmowej debaty, poseł Kukiz’15 Jerzy Kozłowski pytał przedstawicieli rządu, jaka jest możliwość, by pieniądze z TFG mogły być przeznaczane na cele, z którymi Fundusz nie jest związany. Podał przykład uchwalonej ustawy, która przeznacza 30 mln zł z funduszu reprywatyzacji na pomoc dla TVP i Polskiego Radia.

Dawid Lasek, wiceminister sportu i turystyki, uspokajał, że ryzyka nie ma.

– Nie będzie ryzyka, że te środki gromadzone w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym na koncie Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego będą środkami, co do których istnieje ryzyko wykorzystania ich na inne cele niż te, które są przewidziane w proponowanej zmianie ustawowej – powiedział Dawid Lasek. 

Nowela zakłada utworzenie Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego. Składki do TFG będą wpłacały biura podróży, a ich wysokość będzie się wahała od 0 do 30 zł od klienta. Ostateczne stawki mają zostać określone w rozporządzeniu do nowelizacji. Nowela trafi do Senatu.

foto: youtube

źródło:http://www.radiomaryja.pl/informacje/zabezpieczenie-turystow-upadkiem-biur-podrozy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj