Wrocław: Nauczcie nas się modlić [galeria]

DSC_0935.jpg

W przeddzień pożegnania pielgrzymów w drodze na spotkanie z Ojcem Świętym, parafianie z kościoła pw. Św. Wawrzyńca z ul. Bujwida ucztowali razem z młodzieżą z Włoch, z Modeny.

Homilie wygłosił ks. Giacomo Violi. Dni Diecezji dobiegają końca, i nic już nie będzie takie samo, powiedział. „…My, czerpiemy od was, jesteście źródłem wody czystej”.

Parafianie żywo reagowali na słowa włoskiego kapłana. „…Mamy za co – i musimy – dziękować, za wasze dary. Za dar gościny i dobrego jedzenia, za dar wspólnej modlitwy. Za Boga w was, w waszych sercach. A przede wszystkim za dar Polski”, powiedział kapłan. Jesteśmy winni wam modlitwę – i będziemy pamiętać o was na spotkaniu z Ojcem Świętym – za rozmodlenie wasze, za nieuleganie „postępowej” Europie, za trwanie przy Jezusie i Maryii. Mówił dalej, „…tak jak w dzisiejszej Ewangelii, Abraham wstawia się za swoim ludem (my nie jesteśmy z Sodomy, (śmiech) odczuliśmy, żeście wstawiali się za nami. Dziękujemy.

Słowo, skierowane do parafian w homilii było jednocześnie słowem skierowanym do Polaków. Mamy (mówił) nadal być złączeni z Jezusem w centrum. Nadal omadlać nasz kraj, Europę i świat cały. Jesteśmy dowodem na to, że modlitwa wstawiennicza przynosi nadzwyczajne efekty.

Kapłan wielokrotnie powtarzał, że zachwyceni są naszą pobożnością. „…jesteście przykładem szczerej modlitwy, nauczcie nas się modlić…”, wybrzmiało na zakończenie.

ww

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

lll

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ee

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

www

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ww

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

oo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ww

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ww

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ww

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ww

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ww

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

uu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ddddd

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ee

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj