Premier Wielkiej Brytanii z wizytą w Polsce

T. May.jpg

W czwartek prezes Rady Ministrów Beata Szydło spotka się z premier Wielkiej Brytanii Theresą May, która będzie przebywać z wizytą w Polsce.
 
13 lipca b.r. była szefowa MSW Wielkiej Brytanii Theresa May została mianowana przez królową Elżbietę II na stanowisko szefowej rządu.

 
 Financial Times” pisał wówczas, że będzie ona dopiero drugą kobietą sprawującą tę funkcję i podobnie jak jej poprzedniczka Margaret Thatcher przejmie władzę w czasie kryzysu narodowego. Dziennik pisze, że kraj potrzebuje stabilizacji, tak by nowy rząd mógł wypracować plan wystąpienia Wielkiej Brytanii z UE i stworzenia nowego modelu relacji zarówno z Europą, jak i resztą świata. Gazeta zwraca uwagę, że Theresa May wciąż nie powiedziała, jakie ma podejście do kompromisu między ograniczaniem swobody przepływu osób w UE a zachowaniem dostępu do wspólnego unijnego rynku. Dała jednak do zrozumienia, że będzie dążyła to tego, by z art. 50 traktatu UE, który uruchamia procedurę wystąpienia kraju ze wspólnoty, wstrzymać się przynajmniej do przyszłego roku.

niezależna.pl

fot:niezależna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj